Ліс рубають виключно після дозволу громади – вирішила сесія Добромильської ОТГ | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Ліс рубають виключно після дозволу громади – вирішила сесія  Добромильської ОТГ
21 Березня, 14:35
logo-black

Ліс рубають виключно після дозволу громади – вирішила сесія Добромильської ОТГ

Відтепер підприємства, що займаються лісовим господарством на Добромильщині, мають усі рубки погоджувати з громадою. Таке рішення депутати громади прийняли 19 березня,  на черговому засіданні сесії.

«Це комплексне рішення, що стосується лісової господарки. Але найважливішим, як на мене, є власне те, що тепер і «Галсільліс», і Держлісгосп мають напередодні отримати дозвіл від громади. Ліси є власністю держави, власністю народу, власністю громади – лісгоспи є лісокористувачами.  Тому саме громада має нести відповідальність і здійснювати контроль за тим, коли і як проводяться рубки. Відповідно до нашого рішення, вони можуть відбуватись тільки після проведення громадських слухань під протокол», – розповідає LMN голова громади Петро Куляс.

Схоже рішення існує й на обласному рівні. Ще кілька років тому Львівська обласна рада проголосувала за рішення «Про запровадження механізмів громадського контролю за використанням та відтворенням лісових ресурсів області». Відповідно до нього, усі рубки мають погоджуватися громадами, також є розпорядження схожого змісту голови Львівської обласної державної адміністрації.

За словами громадського активіста Василя Курія, на даний момент, це єдиний інструмент, який є ефективним та дає можливість  громадам захищати свій ліс і дбати про економічну вигоду з лісової господарки.

«Лісгоспи ігнорують інтереси громад та думку місцевих жителів, поводяться зухвало, порушують рішення обласної ради, розпорядження голови обласної держадміністрації. Депутати в Добромилі делегували мешканцям населених пунктів важелі впливу, вони змушують лісгоспи рахуватися з думкою людей. На ввіреній території повноправним господарем є громада – вона має господарювати, пильнувати і нести відповідальність, а то виглядає що шкодять одні, а винними роблять місцевих жителів, депутатів, керівництво ОТГ», – наголошує Василь Курій.

Нагадаємо, раніше рішення про порядок ведення лісового господарства та використання лісосировинних ресурсів на території ТГ прийняла Стрілківська громада.

Відео