Львівські медики дістали два магніти зі шлунку 7-річної дівчинки | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Львівські медики дістали два магніти зі шлунку 7-річної дівчинки
06 Березня, 11:28

Львівські медики дістали два магніти зі шлунку 7-річної дівчинки

Лікарі Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру врятували 7-річну дівчинку, яка проковтнула два магніти. Як розповіли в Центрі, пацієнтка до них приїхала з Миколаєва.

«Дівчинка сама розповіла мамі, що проковтнула магніти. Батьки звернулись у районну лікарню Миколаєва (Львівської обл). Там дитині зробили рентгенографію, і скерували у наш Центр. Ми провели додаткові обстеження, щоб визначити точне розташування стороннього тіла, та дізнатись, чи не виникли ускладнення», – розповіла гастроентерологиня Віта Волощук.

Лікар-ендоскопіст Олег Кочеркевич переконаний, що дитині певним чином пощастило: магніти були склеєні між собою й одним конгломератом впали у шлунок.

«Магніти були великого діаметру. Під їхньою вагою шлунок опустився до рівня тазових кісток. Тому спочатку візуально вони локалізувались у кишківнику. Проте ми провели пацієнтці додаткове рентгендослідження у лежачому положенні, і зрозуміли, що сторонні тіла ще у шлунку, тож можна видалити їх ендоскопічно», – додав фахівець.

За його словами, такі операції, на жаль, не рідкість. До медиків часто звертаються для видалення стороннього тіла із шлунково-кишкового тракту та дихальних шляхів.

У гастроентерологині Віти Волощук це уже третій такий випадок від початку року. І другий – коли у шлунку дитини виявляли саме магніти. Медикиня звертає увагу батьків на те, що маленькі діти пізнають світ на дотик і смак. Тому сторонні тіла у ШКТ найчастіше виявляють у дітей віком від 1 до 3 років. Старші діти та підлітки можуть проковтувати предмети навмисно, щоб привернути до себе увагу.

Відео