Львівській хірурги прооперували дівчинку з Північної Ірландії, яка страждала від епілепсії | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Львівській хірурги прооперували дівчинку з Північної Ірландії, яка страждала від епілепсії
17 Квітня, 11:19

Львівській хірурги прооперували дівчинку з Північної Ірландії, яка страждала від епілепсії

Львівські дитячі нейрохірурги видалили частину півкулі мозку 4-річній пацієнтці з Північної Ірландії, аби позбавити важких судомних нападів, що несли загрозу життю та стримували розвиток дитини.

Як повідомили у Першому медоб’єднанні Львова, родина з Британських островів здолала 3000 км, аби звернутися за допомогою саме до Центру нейрохірургії та хірургічного лікування епілепсії, що працює у Дитячій Лікарні Святого Миколая. Тут лікують дітей з різних куточків України. А от із-за кордону – вперше.

«4-річна Рейчел Гріббен із невеликого містечка у Північній Ірландії. Вона – третя донечка у родині. Коли дівчинці було півтора рочки, батьки помітили, що менша якось відстає в розвитку. Також в крихітки з’явилися незначні посмикування тіла. А вже за кілька місяців вона перенесла перший важкий судомний напад. Медики діагностували епілепсію з епілептичними спазмами. Це такий вид судом, за яких по всьому головному мозку виникають розряди. Також лікарі виявили фокально-кортикальну дисплазію, тобто погано розвинені звивини мозку, які і провокували судоми», – йдеться в повідомленні.

Із кожним місяцем напади у Рейчел посилювалися та частішали. Протисудомна терапія зменшила їхню кількість, але вони все ще регулярно траплялися і далі стримували розвиток дівчинки. У пошуках порятунку батьки Рейчел натрапили на відомого американського нейрохірурга Люка Томича. Він сказав, що хірургічним шляхом дівчинку можна позбавити 80-90% нападів. І порадив ірландській родині звернутися за допомогою до команди українських спеціалістів, яку очолює досвідчений нейрохірург Дитячої Лікарні Святого Миколая Михайло Ловга.

Попри загрозу ракетних обстрілів, батьки крихітки наважилися приїхати до Львова.

Зібравши всю інформацію, команда львівських нейрохірургів взялася за ретельне планування операції. Надважливо було обрати найбезпечніший варіант доступу до ураженої ділянки мозку.

«Ми вибрали цікавий – комбінований доступ. Поетапно відкрили порожнину черепа, знайшли змінену зону, відділили її і поетапно від’єднали. А потім – видалили повністю. Вкрай важливо було бути максимально далеко від ділянки, яка відповідає за рухи кінцівками. А фокальна кортикальна дисплазія, тобто ця змінена частина мозку, була дуже близько до тієї зони. Саме тому ми працювали спільно з нейрофізіологами, використовуючи надсучасні технології – інтеропераційний моніторинг та «навігаційну систему», які допомагають нам уникнути пошкоджень здорових ділянок мозку», – розповідає Михайло Ловга, лікар-нейрохірург, керівник напрямку дитячої нейрохірургії та психоневрології Лікарні Святого Миколая.

Операція тривала сім годин і минула успішно. Медикам вдалося досягти бажаного результату – дівчинка більше не має судом і вже повернулася додому – до Північної Ірландії.

Відео