Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Лише один кандидат відгукнувся на прохання жителів Старосамбірщини
12 Липня, 12:21
logo-black

Лише один кандидат відгукнувся на прохання жителів Старосамбірщини

Антоніна Скляренко

1013 підписів – саме стільки людей за 90 днів підтримало петицію, яку на сайті Львівської обласної ради опублікував священник села Мшанець із Старосамбірщини Роман Гром. Отець сподівається, що в такий спосіб на регіон, де дороги не ремонтувалися понад 30 років, нарешті будуть виділені кошти.

Старосамбірщина належить до 125 виборчого округу. У ньому до Верховної Ради балотуються 15 кандидатів. Та, на превеликий подив місцевих активістів, петицію священника підтримав лише один із них – Василь Курій. Решта охочих отримати мандат так і не знайшли 10 хвилин вільного часу, аби підписатися під ініціативою, яка вкрай важлива для їхніх виборців.

Окрім Курія, у 125 округу балотуються 14 кандидатів – Антошик Мар’ян, Доскіч Юрій, Дубас Андрій, Качмарик Ярослав, Кутний Роман, Лопушанський Андрій, Максименко Ярослав, Міськів Юрій, Піхоцький Ігор, Проданюк Юрій, Саврук Володимир, Смолінський Володимир, Сюшко Степан, Яворський Микола.

Перевірити дані стосовно підтримки петиції можна за відкритим посиланням на сайті «Львівська обласна рада – Єдина система місцевих петицій».

 

«Кандидатів нема, коли люди просять про допомогу – навіть не матеріальну, а таку, що просто займе кілька хвилин їхньої уваги. Спішать до влади, але найелементарнішого не зробили. Зараз обіцяють якісь нанотехнології, надзвичайні проекти, концерти, феєрверки. Нащо це людям? Основна проблема регіону – дороги. Але їм байдуже до того, краще пообіцяти нереальне, щоб вхопити свій мандат і на 5 років забути і про людей, і про їхні біди», – говорить Іван Платок, місцевий мешканець.

 

Автомобільною дорогою місцевого значення Мшанець-Стрілки С141704 користуються 11 сіл, серед них Гвоздець, Головецько, Ріп’яна, Мшанець, Галівка. Проте її більше 30 років ніхто не ремонтував. На сьогодні покриття перебуває просто в аварійному стані. Сюди рідко їздять автобуси. Щоби доїхати із Мшанця до Стрілок, а це 15 кілометрів, водії затрачають до 1,5 години часу. Через брак належної дороги, у пошуках роботи, села щороку покидає молодь. Регіон став депресивним.

«До нас не можуть своєчасно доїхати служби екстреної допомоги, у зимовий період дітям важко добратися у сусідні села в школу, громадський транспорт практично не їде, відповідно, ніхто і з інвесторів не хоче вкладати гроші у проекти у нашому районі, а люди не можуть знайти роботу або добратися до тієї, що є. Ми взимку відзняли ролики про стан доріг, тоді ця тема була у всіх на вустах, але толку ніякого. Тепер сподіваємось, що і зібраними підписами обласна рада хоч якось та відреагує на нас», – каже отець Роман Гром.

 

Нагадаємо, щоби привернути увагу до дороги Стрілки-Мшанець, місцеві діти знімали кліп на мелодію «Плакала» гурту «Казка». Завдяки цьому проблема набула значного розголосу.

Схожі новини