Міг померти будь-якої миті: у Львові хірурги видалили пухлину на шиї у підлітка | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Міг померти будь-якої миті: у Львові хірурги видалили пухлину на шиї у підлітка
06 Березня, 13:17

Міг померти будь-якої миті: у Львові хірурги видалили пухлину на шиї у підлітка

Львівські лікарі видалили на шиї 15-річного хлопця пухлину, яка могла спричинити зупинку дихання або ж інсульт. Операція тривала більше трьох годин, розповіли в Першому медоб’єднанні Львова.

«Пацієнт – Артем із Одеси. Коли розпочалася велика війна, хлопець з родиною виїхав за кордон. Батьки прагнули убезпечити сина від ракетних атак, однак на чужині його наздогнала інша небезпека – удар по здоров’ю. Якось підліток помітив у себе на шиї припухлість. З часом вона збільшилась – до розміру невеличкого курячого яйця. Мама Артема звернулася по допомогу до іноземних спеціалістів. За кордоном хлопцеві зробили УЗД і сказали, що це може бути пухлина», – розповіли медики.

Родина повернулася до Одеси, де його дообстежили та підтвердили підозри іноземних колег. Це дійсно була пухлина – попередньо доброякісна. Найбільшим викликом для медиків стало небезпечне розташування новоутвору – в ділянці шиї, де проходять нерви та судини, що забезпечують дихання та кровообіг у мозку. Видаляти таку пухлину – великий ризик. Водночас без операції – хлопець загине. Пухлина вже тиснула на трахею, життєво важливі судини та нерви. Могла спричинити зупинку дихання або ж інсульт. Батьки зважили всі ризики і вирішили довіритися львівським хірургам.

На момент останнього передопераційного обстеження новоутвір був вже розміром з грушу та відчутно стискав дихальні шляхи.

“Коли хижак нападає на жертву, він завжди кусає в шию – там зосереджені всі життєво важливі судини та нерви. Пухлина в Артема знаходилася в межах судинно-нервового пучка: його утворюють сонна артерія, внутрішня яремна вена і блукаючий нерв. Також – шийне та нервове сплетення. Якщо під час операції зачепити будь-що із цього, виникнуть серйозні ускладнення і дитина може загинути”, – розповідає про складність операції медичний директор Дитячої Лікарні Святого Миколая, хірург Олександр Калінчук.

Біопсія підтвердила, що пухлина доброякісна і після цього лікарі розпочали надскладне хірургічне втручання.

«Аби не пошкодити судини та зберегти життєво необхідні нерви, Артема оперували під мікроскопом. Також наші хірурги задіяли спеціальні ультразвукові ножиці – це обладнання самостійно підбирає необхідну температуру нагріву тканин та мінімізує крововтрату», – йдеться в повідомленні.

Втручання тривало близько трьох годин. Команді наших дитячих хірургів вдалося не зачепити жодних життєво важливих судин і нервів та повністю видалити пухлину. Тепер Артем абсолютно здоровий і вже повернувся додому – в Одесу.

Відео