«Одразу навіть не помітив»: на Сколівщині 8-річного школяра вкусила отруйна гадюка | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Одразу навіть не помітив»: на Сколівщині 8-річного школяра вкусила отруйна гадюка
30 Серпня, 17:13
logo-black

«Одразу навіть не помітив»: на Сколівщині 8-річного школяра вкусила отруйна гадюка

Юлія Швидко

Вчора, 29 серпня, у селі Лавочне Сколівського району 8-річного хлопця у праву ногу вкусила отруйна гадюка. Дитину госпіталізували до Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медцентру у Львові. Зараз школяр перебуває у реанімації у стан середньої важкості.

«Десь близько 19.30 хлопчик йшов з батьками через пасовище біля людських будинків. Там досить висока трава. Малий одразу навіть не помітив, що його вкусила гадюка. Уже згодом батьки побачили, що нога опухла. Кажуть, що хлопець важко той укус переносить. Лікарі роблять усе, аби його врятувати, – розповідає LMN Володимир Довгенько. – Мешканці села розповідають, що час від часу у різних місцях бачать гадюк. Але, щоби кого вкусила, цього року вперше. У попередні роки таке не один раз було. Та хоча в Україні нема протиотруйної сироватки, усі потерпілі, дякувати Богові, виживали».

Уже п’ятий рік поспіль в українських лікарнях немає антитоксину, який повинні вводити пацієнтам протягом двох годин від часу, коли вкусила гадюка. У медзакладах є лише індійська сироватка, яка не підходить від отрути гадюки звичайної, що водиться в Україні. Її виготовляють у Польщі, але вона не зареєстрована у нашій країні, тому її не закуповують за кошти з держбюджету.

Раніше люди найчастіше потерпали від гадюк на високогір’ї. Зараз через запущені ліси та пасовиська змії спустилися донизу, кажуть сколівські лікарі.

Нагадаємо, що торік поблизу села Угринів Сокальського району гадюка вкусила чоловіка у руку. Екологи цей випадок назвали «надзвичайним», адже він відбувся у грудні.

Фото: ілюстративне

Відео