Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Помер львів’янин, якому першому в Україні від донора пересадили підшлункову залозу
18 Серпня, 17:59

Помер львів’янин, якому першому в Україні від донора пересадили підшлункову залозу

45-річний львів’янин Андрій, якому вперше в Україні пересадили підшлункову золозу від донора, помер. Про це повідомили працівники Львівської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги на своїй сторінці у Facebook.

«Усі ці дні наші лікарі буквально жили з ним у реанімації. Цілодобовий супровід, медикаменти, контроль іноземних колег: ми робили все від нас залежне, аби Андрій відновився після операції. Тривалий час його стан дійсно був стабільним, нирка починала працювати, підшлункова залоза також. Але, на жаль, потім показники стрімко погіршилися, судини затромбувалися і ані операція, ані подальша реанімація уже не мали ефекту, – зазначають у лікарні. – Трансплантація підшлункової залози – це одна із найскладніших операцій з пересадження органів. Світова статистика говорить про те, що кожен третій пацієнт після такої операції не виживає, у той час як два інші отримують шанс жити повноцінно. Ми щиро хотіли, аби цей шанс був і у Андрія. На жаль, доля вирішила інакше».

Нагадаємо, що першу в Україні операцію з пересадки підшлункової залози зробили в ніч з 6 на 7 серпня цього року у Львівській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги. Операція пройшла успішно, пацієнт відновлюється та проходить післяопераційну реабілітацію. Ускладнювало післяопераційне відновлення те, що пацієнтові було пересаджено не лише підшлункову залозу, а й нирку.

Донором для Андрія став 38-річний житель Львівської області. Він потрапив до лікарні із розривом аневризми судин головного мозку. Медики доклали усіх зусиль, щоб його врятувати, але, на жаль, це було неможливим. Після того, як чоловікові констатували смерть мозку, рідні – дружина і мама підписали згоду на донорство. Захотіли, аби органи їхньої близької людини, яка померла, продовжили жити в інших людях.

Фото: УП

Схожі новини