Працівники Самбірського військкомату, які катували та незаконно утримували громадян, постануть перед судом | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Працівники Самбірського військкомату, які катували та незаконно утримували громадян, постануть перед судом
22 Лютого, 14:43

Працівники Самбірського військкомату, які катували та незаконно утримували громадян, постануть перед судом

На Львівщині працівники ДБР завершили розслідування щодо катування та незаконного позбавлення волі 4-х чоловіків у Самбірському районному Територіальному центрі комплектування та соцпідтримки. Обвинувальні акти направлені до суду.

Нагадаємо, що у вересні минулого року до соцмереж потрапило відео побиття у приміщенні центру двох чоловіків. Мешканці Харкова та Кривого Рогу потрапили до військкомату після того, як намагалися незаконно перетнути кордон з Польщею. Їх затримали прикордонники й доправили до військкомату для постановки на військовий облік.

“Згодом слідство з’ясувало, що у приміщенні військкомату незаконно утримувались ще двоє чоловіків затриманих на кордоні”, — додають в ДБР.

В РТЦК їх намагались примусити «добровільно» пройти військово-лікарську комісію для подальшої мобілізації. Одного з потерпілих утримували в приміщенні військкомату 10 днів, двох громадян – 7 днів, четвертого – 2 дні. Військовослужбовець-водій центру бив їх погрожуючи зброєю. Побиття відбувалось під «наглядом» керівника — заступника начальника одного з відділів.

Одного з утриманих, якого побили у ТЦК, довелося госпіталізувати.

“Вас ніхто тут вже не знайде. І шукати ніхто не буде. І поліція шукати вас не буде!”, – говорив на відео представник ТЦК.

Військовослужбовця-водія обвинувачують у катуванні та незаконному позбавленні волі (ч. 2 ст. 146 та ч. 1 ст. 127 КК України).

Заступника начальника Самбірського РТЦК та СП обвинувачують у неприпиненні кримінального правопорушення, що вчиняється підлеглим (ч. 4 ст. 426 КК України).

Обоє військовослужбовців звільнені з Самбірського районного Територіального центру комплектування та соціальної підтримки й зараховані у резерв ЗСУ.

Процесуальне керівництво здійснює Львівська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону.

 

 

Відео