У Львові друкували «сепаратистську» газету для Закарпаття | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові друкували «сепаратистську» газету для Закарпаття
19 Липня, 10:02

У Львові друкували «сепаратистську» газету для Закарпаття

Слідчий відділ управління СБУ в Закарпатській області порушив справу за фактом позначення окремих територій України «угорськими» на шпальтах газети «Карпаталія». Її видає товариство угорської культури Закарпаття.

А друкують видання у Львові, передає Leopolis.news

«На титульній сторінці періодичного видання «Kárpátalja» з’явилося зображення частини Закарпатської області, розфарбованої в кольори угорського національного прапора – червоний, білий та зелений. Ця територія розташована в межах виборчих округів, на яких балотуються кандидати в народні депутати від угорської меншини. То є так званий Притисянський район, де у населених пунктах проживають представники угорської нацменшини, – передають у пресслужбі управління СБУ на Закарпатті. – Таким зображенням видавці умовно відокремили цю частину від іншої території області».

Правоохоронці зазначають, що зображення із картою Закарпатської області на фоні угорського прапору містить ознаки посягання на територіальну цілісність України та може спровокувати сепаратистські настрої в середовищі угорської національної меншини. Зазначають, що розповсюдження друкованих матеріалів із вказаним зображенням є публічними закликами до зміни меж території або державного кордону України. Така поведінка є порушенням порядку, встановленого Конституцією України.

Цією справою зайнялася закарпатська прокуратура.

Фото: Leopolis.news

Відео