Закарпатські райони зобразили на карті у кольорах угорського прапору | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
18 Липня, 16:30
logo-black

Закарпатські райони зобразили на карті у кольорах угорського прапору

 Ірина Яким

У газеті «Карпаталія», яка вийшла з друку 16 липня, розмістили зображення трьох районів Закарпатської області у кольорах прапору Угорщини. Видання належить «Товариству угорської культури Закарпаття», публікується в основному угорською мовою. У статті закликали громадян України прийти на парламентські вибори та проголосувати за проугорських кандидатів на 68, 69 і 73 виборчих округах. До них належать міста Ужгород, Мукачево, Ужгородський, Берегівський, Іршавський, Мукачівський та Виноградівський райони.

«На передовиці газети “Карпаталія” під лозунгом “Угорець, вставай!” ілюстрована приналежність Угорщині низки територій України. Сепаратизм!» – прокоментував у Фейсбуці Єгор Божок, заступник Міністра закордонних справ України.

У Закарпатському відділенні СБУ вже порушили кримінальну справу: там вважають, що зображення українських територій з прапором чужої держави має ознаки нападу на територіальну цілісність держави і може спровокувати сепаратистські настрої.

LMN зателефонувала до газети «Карпаталія» і «Товариства угорської культури Закарпаття», аби з’ясувати позицію керівництва. Там поки не знайшлося людини, яка могла б прокоментувати ситуацію. Пообіцяли, що передзвонять пізніше. Натомість на сайті видання угорською мовою опублікували спростування щодо звинувачень у сепаратизмі.

«Кольорами угорського прапору у газеті позначено тільки територію виборчих округів, де проживає угорське населення. Тут немає нічого спільного з сепаратизмом», – пояснюють у виданні.

«Товариство угорської культури Закарпаття» – громадська організація, заснована у 1989 році. У ній 40 тис. учасників. Голова правління – чинний народний депутат Василь Брензович (Блок Петра Порошенка). На виборах до парламенту 2019-го балотується як самовисуванець у 73-му окрузі.

 

  • 0
  • 198
Схожі публікації