У селі Смиків демонтували радянський памʼятник, який відстоював староста села | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У селі Смиків демонтували радянський памʼятник, який відстоював староста села
22 Грудня, 14:59

У селі Смиків демонтували радянський памʼятник, який відстоював староста села

Сьогодні у селі Смиків демонтували останній радянський памʼятник у Сокальській громаді. Про це повідомив депутат Львівської обласної ради Захар Миляник.

 

“«Альоша» зі Смикова поїхав сьогодні на смітник історії. Це був останній памʼятник у Сокальській громаді. І ми тішимося, що до Різдва тут вдалося забрати всі 19 обʼєктів”, – написав у дописі Захар Миляник.

Також депутат зазначив, що памʼятник був присвячений російському солдату у формі окупанта і на ньому досі були присутні радянські зірки.

“Цей російський солдат був у військовій формі армії окупанта, прикривався дитиною. Все у традиціях російської армії. Написи на стелах — класичний приклад російсько-радянської пропаганди. Також тут були присутні донині комуністичні зірки”, – йдеться у повідомленні.

Зазначимо, що пам’ятник мали знести ще 12 грудня. Проте староста села Віталій Левицький не дозволив зробити цього. Він пояснив, що памʼятник присвячений його односельчанам, які пішли воювати “не за Сталіна, Леніна чи компартію, а за свою землю і своїх дітей” і тому він проти його знесення.

Нагадаємо також, що Львівська ОВА готує звернення до Служби безпеки України для того, щоб перевірити старосту села Смиків Віталія Левицького, який проти демонтажу радянського памʼятника.

До слова, в ході сьогоднішньої сесії Сокальської міськради депутати достроково припинили повноваження старости села Смиків Віталія Левицького. Питання щодо проведення службового розслідування виносилось на голосування, але не було прийняте через брак голосів.

Раніше у коментарі LMN Віталій Левицький зазначав, що написав заяву на звільнення, тому що “не звик працювати в тих колективах, де він є інакомислячим”.

Відео