Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Жидачеві обговорили перспективи створення ОТГ
01 Грудня, 19:04
logo-black

У Жидачеві обговорили перспективи створення ОТГ

Згідно перспективного плану невдовзі буде створена Жидачівська ОТГ. До неї крім районного центру увійдуть ще чотири сільські громади: Млиниська, Бережницька, Вільхівська та Зарічанська. Що втратили до цього моменту та що, навпаки можуть набути разом, обговорювали цієї суботи представники майбутнього об’єднання.

«Такий захід був нами ініційований і проведений, адже розуміємо, на тему об’єднання з людьми треба ще багато говорити. Хтось не усвідомлює й досі важливості цього кроку, а комусь навпаки здається, що таке об’єднання принесе більше клопоту, ніж користі. На обговорення запрошувались представники всіх селищних громад, які планують об’єднати до Жидачівської ОТГ, проте двоє із них проігнорували цей захід. Ще досі мають багато запитань і можливо десь не хочуть цього кроку обєднання»,  – каже Святослав Багрій заступник Жидачівського осередку УГП.

На заході обговорювали два важливих питання для майбутньої великої громади: чому досі такого об’єднання не відбулося та, що зараз потрібно для того, аби це здійснити.

«Всі розуміють, що таку роботу можна було вже провести, і на цей момент повноцінно цим користуватися. Можна було багато чого реалізувати за ці втрачені роки, поки думали варто чи не варто об’єднюватись, втратили великі дотації. Зараз же потрібно лише стартувати», – веде далі Багрій.

Крім сільських голів та Жидачівського міського очільника, обговорити тему майбутнього ОТГ з’їхалось ще чимало звичайних мешканців. Вони також брали участь у дискусії. Здебільшого в питанні об’єднання людей цікавило, чи допоможе це якось вирішити їм наболілі особисті проблеми.

«Всі розуміють, що Жидачівська ОТГ буде і іншого виходу нема. Будь-які питання тепер прийдеться вирішувати не в сільській раді, а їхати у центр ОТГ. Когось це лякає, але здебільшого дає впевненості, що з тим прийдуть нарешті і зміни на краще. Проблеми доріг, води, садочків – звичайно, що легше буде вирішити за допомогою спеціалістів, які є в місті. Будуть і інші бюджети, ніж до тепер громади мали, кожна окремо», – додає Святослав.

Нагадаємо, 28 листопада Львівська облдержадміністрація дозволила об’єднання сіл Сокільники, Басівка та Годовиця Пустомитівського району водну ОТГ. Ця громада не була передбачена перспективним планом, який розробляла робоча група при ЛОДА. Проте після активних протестів мешканців Сокільників, Басівки та Годовиці чиновники змінили своє рішення.

Схожі новини