В Хирівській міськраді проводять розслідування через появу на сайті петиції про скорочення посади заступника міського голови | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
В Хирівській міськраді проводять розслідування через появу на сайті петиції про скорочення посади заступника міського голови
26 Червня, 19:07
logo-black

В Хирівській міськраді проводять розслідування через появу на сайті петиції про скорочення посади заступника міського голови

За 2023 рік заступник з питань діяльності виконавчих органів Хирівської міської ради Микола Най заробив на своїй посаді понад 480 тисяч гривень. Про це стало відомо із декларації, оприлюдненої у єдиному державному реєстрі декларацій.

Нагадаємо, нещодавно LMN писала про те, що мешканці Хирівської громади пропонували скоротити посаду заступника міського голови, щоб зекономити бюджетні кошти та направити їх на потреби ЗСУ. Відповідну петицію зареєстрували на сайті Хирівської міської територіальної громади, і вона за кілька днів набрала необхідну кількість голосів.

Зважаючи на суспільний інтерес до цього посадовця, LMN вирішила проаналізувати доходи, які задекларував Микола Най, та визначити, скільки коштів, які він заробив на посаді заступника Хирівської міськради, можна було б направити на потреби військових.

Зазначимо, що у декларації, окрім Миколи Ная, також фігурує його дружина Наталя.

Об’єкти нерухомості

Микола Най є власником трьох земельних ділянок. Дві із них знаходяться у селі Слохині, що на Самбірщині, загальною площею 19 130 м2 та 1 000 м2. Ще одна ділянка загальною площею 95 м2 – у Старому Самборі.

Окрім цього, у власності дружини Миколи Ная Наталі є квартира у Старому Самборі площею 51,10 м2, втім володіє нею жінка лише частково, оскільки в декларації згадано про ще двох власників.

Транспортні засоби

Микола Най є власником лише однієї автівки – MERCEDES-BENZ B 250 2016 року випуску. Придбав посадовець авто в жовтні 2022 року, і його вартість на той час склала трохи більше, ніж 100 тисяч гривень.

Доходи

За минулий рік доходи подружжя Наїв сягнули близько 850 тисяч гривень. Це, зокрема, заробітна плата за місцями роботи, зарплата Миколи Ная, отримана за службу в ЗСУ, а також пільга учасника бойових дій.

Отже, за 2023 рік на посаді заступника із питань діяльності виконавчих органів Хирівської міськради посадовець отримав 483 тисячі гривень, тобто більше 40 тисяч гривень на місяць. Окрім того, 120 тисяч гривень за рік (10 тисяч гривень в місяць) заробила дружина Наталя Най у Старосамбірському інклюзивно-ресурсному центрі.

Решту коштів, близько 250 тисяч гривень, посадовець отримав у зв’язку зі службою в лавах ЗСУ. Зокрема, 220 тисяч гривень становить зарплата, отримана за службу в ЗСУ, а ще близько 25 тисяч – пільга учасника бойових дій.

Грошові активи

Подружжя Наїв зберігає у готівці 21 500 доларів та понад 160 тисяч гривень. Ще 25 тисяч гривень знаходяться на банківських рахунках сім’ї.

Зазначимо, LMN зв’язалась із головою Хирівської міської ради Мирославою Королюк, щоб дізнатись, чи відбувся розгляд петиції щодо скорочення посади заступника та чи були прийняті якісь рішення. За її словами, звернення вже було розглянуте, однак рішення прийнято не було.

«Ми поставили цю петицію на розгляд, адже вона набрала 101 голос. Перед сесією я озвучила своє бачення, зазначивши, що відбулось незаконне втручання у сайт міської ради, через що зараз в нас ведеться внутрішнє розслідування, а згодом будемо звертатись до правоохоронних органів. Тож я звернулась до депутатів із проханням, щоб викреслити із порядку денного питання про скорочення посади», – розповіла вона.

Депутати одноголосно підтримали пропозицію Мирослави Королюк. Голова громади також додала, що, на її думку, втручання в роботу сайту міськради було безпосередньо пов’язане із петицією щодо скорочення посади заступника.

«Припущення щодо незаконного втручання виникли тоді, коли петиція потрапила на сайт. Ми побачили її аж через кілька днів після того, як вона з’явилась, хоча для того, щоб вона потрапила на сайт, ми маємо спочатку розглянути її та дати дозвіл виставити, оскільки там могли бути різні незаконні заклики. Водночас в цьому випадку вже було набрано 70 голосів, коли ми лиш побачили, що така петиція є на нашому сайті», – зазначила голова.

Відтак, додає Мирослава Королюк, наразі в міськраді намагаються вияснити, як саме ця петиція з’явилась на сайті та хто її оприлюднив.

До слова, за зарплату Миколи Ная на посаді заступника з питань діяльності виконавчих органів Хирівської міської ради можна було б в середньому закупити 8 безпілотників DJI Mavic 3 або ж 24 FPV-дрони.

User Image
Вікторія Михаць
Відео