В Україні злетіли ціни на олію: як і коли зміниться вартість | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
В Україні злетіли ціни на олію: як і коли зміниться вартість
23 Квітня, 14:16

В Україні злетіли ціни на олію: як і коли зміниться вартість

В Україні ціни на соняшникову олію знизяться тільки у вересні. Однак вартість не дійде до відміток у 30 грн за літр, як це було спочатку 2021-го. Наразі літр олії коштує приблизно 60 грн.

Такий прогноз в ефірі «Громадське радіо» озвучив генеральний директор Українського клубу аграрного бізнесу Роман Сластьон. «Україна практично не експортує соняшник, майже усе, що вирощуємо, переробляємо тут-таки. А експортуємо вже готову олію соняшникову, в доволі великих обсягах, більше, ніж внутрішнє споживання», – розповів Сластьон.

Всередині країни залишається 7% виготовленої олії, решта йде на експорт. Україна є виробником №1 у світі. Зросли закупівельні ціни на соняшник, це є основним фактором, чому зросла соняшникова олія.

«Одним із ключових факторів було зниження врожайності 2020 року. Минулого року була посуха, яка вдарила по півдню України, де і сконцентровані саме посіви соняшника. Багато хто з аграріїв отримав врожайність на рівні 50% нижче від очікуваного. В когось було краще, але 30% – це те, що точно недоотримали», – пояснив Сластьон.

Це не пояснює зростання всієї ціни. На світових ринках піднялися ціни на всі види продуктів, зокрема і на рослинні олії. Зокрема, на соняшникову. Драйвером виступає Китай, він останні роки скуповує всю аграрну продукцію і накопичує певні запаси всередині країни.

Нагадаємо, в Україні експерти дали прогноз щодо того, коли та наскільки подешевшає цукор.

  • 0
  • 1112
Відео