«Ваші пояснення ми вважаємо нікчемними»: волонтери відповіли очільнику Львівської митниці (ВІДЕО) – Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Ваші пояснення ми вважаємо нікчемними»: волонтери відповіли очільнику Львівської митниці (ВІДЕО)
19 Липня, 10:41

«Ваші пояснення ми вважаємо нікчемними»: волонтери відповіли очільнику Львівської митниці (ВІДЕО)

Вчора, 18 липня, волонтери, яких зупинили на пункті пропуску «Смільниця» на майже 20 годин, опублікували відеовідповідь до в.о. начальника Львівської митниці Андрія Кузніка. Сталося це після того, як пан Кузнік спробував пояснити незрозумілі для громадськості дії одного зі своїх працівників.

Про це йдеться на сторінці у Facebook підприємницької платформи «ДІЙ».

Владислав Орлов розповів, що він був шокований, коли переглянув відповідь Андрія Кузніка.  Волонтер зауважив, що почув лише позицію митника Остапа Козака (який і затримав їх авто), але словами в.о. керівника «Львівської митниці». Волонтер також підкреслив неточності у відповіді пана Кузніка:

«Перше – код ЄДРПОУ був зазначений правильно. Крім того, машину затримали не до ранку. Виїхали ми звідтам близько 13:30. Третє – те що ви говорили, що маєте таке правило затримання. Я можу вам сказати, що на дворі 21 століття, перевірити запит від посадової особи можна протягом 4-5 хвилин. Навіть якщо були якісь зауваження в інспектора або помилки у заповненні чи оформленні документів від військової частини, то власне посада інспектора митної служби полягає в тому, аби допомогти правильно заповнити та оформити документацію аби не було проблем потім. Але ваш  підлеглий пішов іншим шляхом. Ви замість того, аби розібратися в ситуації, як би зробила будь-яка посадова особа, яка дбає про честь мундиру, пішли іншим шляхом – покриття свого колеги. Про яку честь мундиру може йти мова», – сказав Владислав.

В опублікованому відео, Владислав Орлов вимагає в  Андрія Кузніка провести службове розслідування. Крім того, волонтер хоче отримати низку пояснень, а саме: про перевірку на стан алкогольного сп’яніння Остапа Козака, відсутність керівника митного посту «Смільниця» на своєму робочому місці та жодної інформації про номери гарячої лінії та внутрішньої безпеки митниці та хто відповідатиме за те, що волонтерів затримали на майже 20 годин.

Водночас виконувач обов’язків начальника Львівської митниці Андрія Кузнік не надав жодної відповіді на ці питання у своєму зверненні. За його словами, Остап Козак винен лише у тому, що не пояснив громадянам, що фільмування на митних постах заборонено законом.

 

«Ваші пояснення пане в.о. Львівської митниці ми особисто вважаємо нікчемними. Ми ще раз вимагаємо повного всебічного розгляду цього питання: вимагаємо викликати нас до себе, де ми зможемо пояснити свою позицію, подивимось разом стрім, побачити хто і як себе поводив. Можливо, ми себе неправильно вели, чи грубили, чи невірно спілкувались із посадовими особами? Або може ваш підлеглий поводився зухвало: гримав дверима перед носом, матюкався? Чи може ваші підлеглі на робочому місці засідали в одній із соціальних мереж, покидали зону митного контролю? Чи може ми щось неправильно зробили? Давайте сядемо і розберемося, а тоді кожен зробить висновок»,  – наголосив Владислав.

Крім того, ситуацію прокоментувала волонтерка Катерина, яка в ту ніч також була на митному пості та знімала усе, що відбувалось:

«Ви перед тим, як давати таку відповідь, мали б подумати, як виглядатимете в очах людей, тому що люди відчувають війну, діляться своєю копійчиною, наближають перемогу всіма способами. Хотіла ще сказати, щодо митників, Взагалі їх культура, зовнішній вигляд, ті машини, на яких вони приїжджають. Та купіть собі «Ланоса» і приїжджайте на ньому на роботу. Соромно перед тим поляками, які сміються з нас. Поляки збираються в малесенького «Фіата» та цілою зміною приїжджають на роботу. А ці «королеви» приїжджають на джипах та мерседесах. У вас 7 тисяч гривень зарплата, вам не соромно світити, перед ким ви вимахуєтесь?», – додала волонтерка.

Нагадаємо, 14 липня, митник Остап Козак відмовився пропускати автомобіль, який призначався для 95-тої окремої десантно-штурмової бригади. Крім того, за словами волонтерів, на робочому місці він був у стані алкогольного сп’яніння.

Через декілька годин Остап Козак таки назвав причину затримання. Він сказав, що у листі, який надали волонтери нібито дуже багато помилок, зокрема неправильне ім’я керівника митниці та код ЄДРПОУ. Пізніше з’явилась ще одна нібито причина – волонтери ввозили транспортний засіб пізніше, ніж це зазначено в документах і не через зазначений пункт пропуску.

Зранку змінилась зміна працівників митниці і разом з цим, як виявилося, зникли усі надумані причини для затримки автівки. Волонтерам просто винесли документи і пропустили.

У понеділок, 17 липня, виконувач обов’язків начальника Львівської митниці Андрій Кузнік прокоментував цей інцидент.

На більше людина, якій довірили керувати митницею, не спромоглася.

Відео