Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
“Вкрадено у львів’ян”: мешканці міста проти будівництва готелю на Дорошенка
05 Лютого, 16:16
logo-black

“Вкрадено у львів’ян”: мешканці міста проти будівництва готелю на Дорошенка

Ярослава Світлична

Цього тижня на вулиці Дорошенка у Львові розпочалися підготовчі роботи до будівництва нового готелю. Місце поблизу зупинки вже огородили парканом, що перегороджує частину тротуару. Розташовані тут мафи та закинутий житловий будинок мають знести. Займатиметься будівництвом донька найбагатшого депутата Львівської міської ради Григорія Козловського.

Як пояснює політолог Валентин Балагура, через це будівництво бюджет міста Львова недоотримав 7 мільйонів гривень. Ці гроші місто отримало б, якби продало цю ділянку на аукціоні.

“Ці кошти могли би бути скеровані на будівництво 1 дитячого садочка чи купівлі 4 карет швидкої допомоги!” – каже Валентин.

Натомість ділянку на Дорошенка віддали ОСББ “Свободи 11” у фактично у безкоштовне користування: ОСББ сплачуватиме щороку всього 1% від нормативної оцінки ділянки.

“Це поширена практика – віддавати ділянки у розпорядження ОСББ. Але тут ситуація трохи інша – вулиця Дорошенка в самому центрі Львова, це об’єднання по суті є фіктивним. А потім ще й ця ділянка переходить у приватну власність”,  – каже LMN голова Політради Української галицької партії Ірина Моряк.

84826166_474505906770847_7408322323603783680_n
85027486_2576867462549752_8140034448461660160_n

Далі будівництво погодив Виконавчий комітет Львівської міської ради, проігнорувавши вимоги законодавства щодо необхідності розроблення детального плану на цю ділянку.

Як повідомляють “Наші гроші. Львів”, під час засідання виконкому обговорювали необхідність проведення міжнародного архітектурного конкурсу, а не відсутність потрібних документів. Захищав майбутнє будівництво за трибуною особисто Григорій Козловський. В результаті члени виконкому підтримали видачу містобудівних умов та обмежень з численними порушеннями.

Сьогодні ж  на паркані з’явився напис “Вкрадено у львів’ян”.

“Вже цієї суботи на Дорошенка зберуться небайдужі львів’яни  – представники різних громадських організацій без жодної партійної символіки. Будемо разом обдумувати, що ж робити далі і як не допустити такої ситуації на інших ділянках”,  – каже Ірина Моряк.

“Ми не проти бізнесу, не проти розбудови міста. Але гроші за міську землю повинно отримувати місто”, – додає співзасновник УГП Богдан Панкевич.

До речі, частина ділянки на Дорошенка, 2 належить до так званої червоної зони. На ній діє обмеження права на капітальне будівництво та навіть засадження дерев. Ця ділянка розташована у кварталі історично сформованої забудови в межах історичного ареалу міста.

Фото: LMN, УГП

Схожі новини