“За короткий час люди почнуть масово хворіти”, – еколог про будівництво хутряної ферми на Бродівщині | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
“За короткий час люди почнуть масово хворіти”, – еколог про будівництво хутряної ферми на Бродівщині
13 Червня, 17:41
logo-black

“За короткий час люди почнуть масово хворіти”, – еколог про будівництво хутряної ферми на Бродівщині

 

Наталія Павлишин

 

Незважаючи на протести мешканців Бродівщини, Департамент екології та природних ресурсів Львівщини все ж дозволив будівництво норкової ферми в межах сільської ради Лешнева з максимальним поголів’ям 300 тисяч.

Керівник проекту «УА Хутро 1» Володимир Федина зазначив, що такий спротив громадськості пов’язаний з впливом екологічних рухів, які як в Європі, так і в Україні стають все більш агресивними. За його словами, жодна країна Європи не заборонила хутряні ферми через небезпеку забруднення навколишнього середовища.

Натомість депутат Жовківської районної ради, голова комісії з питань сільського господарства, екології та раціонального використання природних ресурсів Ігор Муравський іншої думки:

 

«Європейці масово відмовляються від хутряних ферм, бо вони несуть загрозу довкіллю. А в нас «на ура» це все роблять. Але порівняйте, який у них проводять контроль, а який — у нас. За європейськими стандартами, якщо поголів’я тварин більше 3 тисяч — це серйозна загроза довкіллю. Тож вони йдуть до нас із тими хутряними фермами, бо тут слабий екологічний контроль. У Європі перевіряють екологію за 150 показниками, а в нас — максимум за п’ятьма. Крім того, в нас діє мораторій на перевірку різних підприємств, що сприяє безконтрольній діяльності», — каже LMN еколог Ігор Муравський.

 

Еколог наголошує, що для Бродівського району це — дуже потужна ферма. Мешканці, на територіях сіл яких будуватимуть цю ферму, найближчим часом відчують на собі цей весь вплив. Це позначиться на здоров’ї.

 

«Уявіть, що таке 300 тисяч тварин у розпліднику. І як така кількість розплодиться. А скільки потім буде йти на забій. При цій фермі мусить бути окремий утилізаційний завод. Бо такі підприємства несуть загрозу довкіллю. Це також страшенний сморід, гній. Куди це все дівати? У нас й так проблема з підземними водами. Подивіться статистику по забрудненню в криницях: перевищення бактеріологічне і хімія. Величезна територія буде в зоні ризику», — наголосив Ігор Муравський.

 

Нагадуємо, інвестором будівництва є данська компанія «Айкон Девелопмент» і в цю ферму планують вкласти понад 10 млн євро.

«Громада — це сила і ніхто не має права перешкоджати громаді. Люди мають право не тільки перекривати дороги, а використовувати різні законні методи, щоб не допустити цього. Чиновники кажуть, що це нові робочі місця. Та за короткий час люди почнуть хворіти, то жодні гроші не допоможуть і не будуть їм вже потрібні. Інвестиції треба долучати, але іншим способом», — підкреслив еколог Муравський

Фото: ілюстративне

Відео