«Залишили дітей сиротами»: молода вдова добивається справедливого розслідування смерті її 25-річного чоловіка | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Залишили дітей сиротами»: молода вдова добивається справедливого розслідування смерті її 25-річного чоловіка
17 Лютого, 16:04
logo-black

«Залишили дітей сиротами»: молода вдова добивається справедливого розслідування смерті її 25-річного чоловіка

Родичі 25-річного мешканця селища Оброшино піді Львовом Олега Кулиняка, якого не стало у жовтні торік, уже четвертий місяць добиваються справедливого розслідування причин його смерті.

Чоловік мав онкологічну хворобу. У 5-ій міській лікарні Львова підхопив коронавірус. Відділення, в якому лежав Олег, закрили на карантин – пацієнта не перевели в іншу лікарню. Удома стан чоловіка погіршився. Згодом він помер. Дружина Олега переконана: це трапилося через халатне ставлення медперсоналу до пацієнта. Та вимагає покарати медиків, винних у смерті її чоловіка.

Розслідуванням цієї справи займається слідче управління ГУ Національної поліції у Львівській області.

Вчора, 16 лютого, відбулося засідання клініко-експертної комісії.

«Нарешті після 3-х місяців очікування засідання таки відбулось. Наталія Горон, яка займалася лікуванням мого чоловіка та виписала його додому, не з’явилася. Але я так і не зрозуміла: для чого і з якою метою його проводили? Ніяких наших питань слухати не хотіли, жодних відповідей ми не отримали. Протокол засідання не вели. З перших хвилин засідання було чітко зрозуміло, що тут кругова порука і корупція», – розповідає LMN дружина покійного Наталія Кулиняк.

Жінка зазначає: комісія виступила на захист лікарки.

«Голова комісії – Ірина Шурпяк – відверто захищала Наталію Горон. Представник 5-ї лікарні без грама переживань сидів на засіданні, ніби дивився цікаве кіно. Під час ознайомлення зі справою Олега неодноразово звучала фраза «все зроблено добре». Голова комісії заявила, що мій чоловік був при виписці відразу після хіміотерапії в свідомості, а, отже, його можна було виписати. Можливо, якби він був без свідомості, вони б задумались, чи перевести його в іншу лікарню. Мій аргумент, що він 9 днів лежав з ковідним хворим, а, отже, потребував нагляду лікарів – не прийняли до уваги».

Наталія пригадує, що в її чоловіка при виписці був низький рівень тромбоцитів. На комісії зазначили, що це не становило небезпеки для життя пацієнта. Натомість на запитання вдови: «Як я мала контролювати показники крові вдома?», відповіді не було.

«Такого свавілля я ще не бачила. Як добитись справедливості, не знаю. Але дуже хочу, аби ця «горе-лікарка» не працювала і своєю бездіяльністю більше не вбивала інших людей. Бо як можна залишили дітей сиротами і спокійно працювати далі?» – додає жінка.

В Олега залишилося дві донечки – 7 та 3 років.

Фото: надане Наталією Кулиняк

Відео