Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
“Даємо три тижні”: мешканці 11 сіл Старосамбірщини завершили акцію протесту
22 Червня, 16:44
logo-black

“Даємо три тижні”: мешканці 11 сіл Старосамбірщини завершили акцію протесту

Сьогодні, 22 червня, на Старосамбірщині завершилась мирна акція протесту мешканців 11 сіл, що користуються дорогою Стрілки-Мшанець. Автошлях не бачив капітального ремонту вже понад 30 років. Минулоріч на дорогу почали виготовляти проєктно-кошторисну документацію, однак далі справа не пішла. Люди кілька днів блокували пішохідний перехід у селі Стрілки з вимогою розпочати ремонт дороги з 4,5-кілометрової ділянки так званого “чорного шосе”. Сьогодні на зустрічі з ініціативною групою керівництво району пообіцяло розпочати ремонт цієї ділянки найближчими днями. 

“Ми дуже хочемо вірити, що так і буде. Маємо три тижні, щоб поспостерігати, чи розпочнуться роботи. Якщо ж це виявляться пусті обіцянки, то рівно через місяць, 20 липня, ми знову будемо тут. Якраз маємо час попоратись з господаркою – підгорнути картоплю, провести косовицю. А далі, як буде треба, знову всіма селами на протест”, – розповідає LMN один з представників організаційного комітету акції Василь Грицак. 

“Чорне шосе” – ділянка з боку села Стрілки. Тут, за документами, нібито лежить асфальт, однак люди кажуть, що його ще з початку двотисячних тут нема. За словами активістів, влада обіцяє також виділити гроші, які потрібні для ремонту ділянки дороги, на яку розроблена ПКД. Для цього потрібно близько 300 мільйонів гривень.

“Коли тільки озвучили цю цифру, почали з’являтись матеріали у ЗМІ, нібито це дуже багато. Але треба врахувати один нюанс: цей проєкт передбачає вже повноцінне будівництво дороги. З облаштуванням вуличного освітлення, кількома шарами дороги, облаштуванням тротуарів. Ми ж наразі просимо елементарного: прокладання першого шару дорожного покриття. Це буде значно менше грошей, а озвучення такої великої цифри, як на мене, є своєрідною маніпуляцією”, – пояснював нещодавно в інтерв’ю отець Роман Гром, який бореться за ремонт цієї дороги. 

Нагадаємо, мешканці 11 сіл Старосамбірщини вже кілька років борються за ремонт дороги Стрілки-Мшанець. Шлях, що сполучає гірські села району з центром майбутньої ОТГ, перебуває у жахливому стані. У блокуванні пішохідного переходу мешканці вбачають останній можливий варіант достукатись до чиновників. Раніше до проблеми привертали увагу творчо: писали кавер на пісню гурту “Казка”, садили на дорозі картоплю, знімали відеоролик про 30-річний карантин…    

  • 0
  • 3457
Схожі новини