Два кандидати у 125-му окрузі живуть в Київській області | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Два кандидати у 125-му окрузі живуть в Київській області
28 Червня, 21:07
logo-black

Два кандидати у 125-му окрузі живуть в Київській області

Дмитро Гнатій

До округу №125 у Львівській області входять Сколівський, Старосамбірський, Турківський райони, частина Самбірщини та місто Самбір.

На дострокові парламентські вибори ЦВК зареєструвала там 15 кандидатів. Очевидно, далеко не всі мають реальні шанси на перемогу. LMN з’ясовувала, у кого вони найбільші.

Ми взяли до уваги соціологічні дані щодо партій-кандидатів чи їх кандидатів на президентських виборах 2019-го, результати кандидатів у попередніх кампаніях, пов’язаність їх діяльності з виборчим округом та інші публічні дані.

 

Знову стати депутатом на окрузі хоче чинний нардеп від «Блоку Петра Порошенка» Андрій Лопушанський. На вибори йде самовисуванцем.

Лопушанський був нардепом двічі. Цього разу не захотів представляти партію, у якій перебував останні роки. За 5 років рейтинг «БПП» зменшився у 5-6 разів, що неодмінно вплине і на особисті результати Лопушанського.

Після президентських виборів 2019 Лопушанський займає вичікувальну позицію і майже у всіх найважливіших голосуваннях у парламенті натискає кнопку «утримався». Так було під час голосування за законопроекти про конфіскацію корупційних активів, процедуру імпічменту президента, відставку голови уряду Володимира Гройсмана. Під час голосування до змін до виборчого законодавства Лопушанський взагалі був відсутній.

Чомусь Лопушанський не такий обережний, коли треба захистити від кримінальної відповідальності осіб, яких підозрюють у корупції. Так Лопушанський не голосував за зняття недоторканності з 5-ти народних депутатів. Серед них був і депутат «Опозиційного блоку» Сергій Дунаєв. Не дивно, бо у 2017 році Лопушанський був серед нардепів, що відмовилися голосувати за введення санкцій проти Віктора Януковича.

Таке ставлення до депутатів, можливо, пояснюється тим, що Лопушанський сам не раз ставав фігурантом антикорупційних журналістських розслідувань. Мова про потенційну причетність до спільного газового бізнесу олігарха Дмитра Фірташа та родини Володимира Путіна у  «RosUkrEnergo», у рамках якого завищувались цифри у платіжках для українців. Ще одна історія – це привласнення кредитних коштів у ліквідованому «Єврогазбанку». На додаток до всього, Лопушанський засвітився і в офшорному скандалі, а саме виведенні за кордон іноземної валюти всупереч обмеженням. Нардеп навіть став фігурантом розслідування Bihus.info, у рамках якого доводилось, що було знехтувано безпекою українців заради прибутків, бо через ці прибутки не був закуплений одорант, тобто речовина, що дає запах побутовому газу.

Були в нардепа і інші скандальні моменти. Як кажуть очевидці, як тільки розпочався конфлікт протестувальників з «Беркутом” під час Майдану, то Лопушанський кудись зник, з’явившись лише після відступу силовиків. Також у 2014 році було звільнено 40 працівників санаторію Лопушанського у Трускавці на Львівщині. Їх звинуватили у нестачі в касі саме такої суми, яку заборгували працівникам у вигляді несплаченої зарплати – 360 тис. грн.

Проблеми є в нардепа і з виконанням обіцянок. Як пише «Слово і діло», з 11 обіцянок він «жодної не виконав, а 7 – провалив». До прикладу, він не виконав обіцянку встановити пам’ятник Степану Бандері в Києві. Не ініціював він обіцяних змін до закону про гірські населені пункти, що могли подарувати мешканцям додаткові пільги. Те саме стосується і обіцянок про встановлення очисних споруд в містах Турка, Сколе, Самбір та Старий Самбір.

 

Ще одним знаним на окрузі кандидатом є самовисуванець Василь Курій. Він має бізнес у «Новій пошті», є депутатом Старосамбірської районної ради, є відомим активістом у сфері протидії незаконним вирубкам лісів та головою ГО «Люди країни», був активним учасником Майдану Старосамбірщини та у Києві.

Курій проживає в селі Лопушанка-Хомина на Старосамбірщині.

Кандидат має певний політичний досвід. Балотувався до районної ради від партії «Воля», згодом співпрацював з «Рухом новил сил» Михайла Саакашвілі. Також був помічником народного депутата Ірини Суслової.

На Старосамбірщині Курій відомий як активний борець з нелегальною вирубкою лісу. Відкрито критикує обласну владу, особливо голову Львівської облради за те, що той закриває очі на злочини комунального підприємства «Галсільліс». Курій заявляє, що наразив себе на тиск через суд, бо активно протидіє корупційним схем, що існують у Львівській обласній раді та ЛОДА.

 

Серед інших кандидатів на окрузі є особи, що там не проживають. Так у Львові живе представник «Батьківщини» Ярослав Качмарик, представник «Слуги народу» Микола Яворський, екс-помічник нардепа «Партії Регіонів» і брат депутата ЛМР від «БПП» Юрій Доскіч та директор ТОВ «Рейдер» Володимир Саврук, що будує житло на місці Центру допомоги сім’ям учасників АТО. Навіть не з Львівської, а з Київської області кандидати Ярослав Максименко та президент Асоціації українських банків Андрій Дубас. Директор Департаменту фінансів промисловості Міністерства фінансів України Юрій Міськів був помічником нардепа СДПУ (О), а нині представника у Верховній Раді «Опозиційного блоку» Ігора Шурми. Відомо, що на виборах на мажоритарних округах прив’язка кандидата до округу має важливе значення.

В депутата Львівської обласної ради Ярослава Качмарика, що був пов’язаний з ВО «Свобода», є додаткова перепона. На окрузі також балотується Володимир Смолінський, що також є членом ВО «Батьківщина», виграв вибори до ОТГ саме від цієї партії, а отже, відбиратиме голоси. «Наші гроші.Львів» також писали: «При закупівлі продуктів порушення були на користь приватного підприємства «Журавлик», що належить депутатці Нижанковицької селищної громади Ольги Смолінської», дружини кандидата.

В директора ТОВ Будівельна фірма «СерКоН Груп» Микола Яворського також є схожа перепона. І мова не про низький рейтинг Володимира Зеленського на окрузі, але й участь у виборах Ярослава Максименка, що очолює ГО «Слуга народу» і також буде відтягувати голоси в кандидата Яворського.

 

Обмежуючим фактором для інших кандидатів буде низька популярність їх партій чи партійних лідерів на окрузі.

Представник «Свободи» і директор коледжу Львівського університету бізнесу та права Степан Сюшко йде на округ, де партійний кандидат Руслан Кошулинський на президентських виборах набрав лише 5,69%.

Та ж проблема в кандидата від «Народного руху України» та депутата районної ради Ігоря Піхоцького. Кандидат від Руху на президентських виборах 2019 на цьому окрузі, Віктор Кривенко, набрав лише 0,07%.

Ще один представник районної ради від «БПП» Мар’ян Антошик на ці вибори йде від партії «УДАР». Згідно з опитування, партія має рейтинг 0,3%.

Схожий результат отримав і пенсіонер та керівник декількох ГО Роман Кутний. На попередніх виборах він набрав 0,79%.

Також на окрузі балотується і Юрій Проданюк, керівник польотами військової частини А 3919. Згідно е-декларації у 2016 році він отримав винагороду від в/ч А2623 на суму понад 476 тисяч гривень.

 

Фото: Depo.ua

Відео