Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
22 Червня, 16:14
logo-black

Василь Курій: «Для того, щоб вести бізнес, потрібен партнер. В мене є «Нова Пошта»

Катерина Дмитренко

 

Василь Курій – один з найуспішніших підприємців Старосамбірської району. Згідно з декларацією, торік він заробив 4,5 млн грн. Майже всі доходи Курія – з бізнесу, який він веде у партнерстві з компанією «Нова Пошта». У Старосамбірському та Самбірському районах під його керівництвом працює 5 відділень, де надають послуги з експрес-доставки.

Говоримо з підприємцем про те, наскільки складно вести бізнес по франчайзинговій моделі та з якими проблемами йому доводиться стикатися.

Як ви заробили перший мільйон? З чого все почалося?

– Товаришу запропонували відкрити відділення «Нова Пошта» по франшизі. Він попросив допомогти. Ми повинні були знайти приміщення, транспорт та людей. І, звичайно, мати бажання працювати. Решту організовувала «Нова Пошта»: ліцензія, документи, навчання, логістичний процес. І, найголовніше, надала нам свою торгову марку, яка є уособленням якості послуг експрес-доставки.

Найважливішим для нас було те, що від нас не вимагали внесків та великих капіталовкладень. Ми починали з одного буса «Фольксваген транспортер» та складського приміщення у Старому Самборі. Тричі на тиждень возили посилки до Самбора на сортувальний термінал «Нова Пошта».

Скільки зараз відділень? Працівників?

– Наразі в районі працює 5 відділень, в яких працевлаштовані 15 людей.

Крім того, в мене на обслуговуванні є села, де нема відділень. Туди ми доставляємо посилки адресно. Зараз шукаю можливості відкрити в цих селах відділення «Нова Пошта», щоб ще більше людей мали змогу отримувати якісні послуги доставки.

Що потрібно для того, щоб почати бізнес з «Нова Пошта»?

– Головне – хист підприємця і бажання працювати. Потім вибрати населений пункт, заповнити анкету і отримати дозвіл від компанії. Початковий внесок платити не потрібно, тому стартувати досить легко. Але ви повинні знати основи ведення бізнесу, бути готовим виконувати стандарти компанії і працювати в команді. Є багато стандартів, які повинні бути виконані. Це стосується і приміщення, і обладнання, і вивіски, і програмного забезпечення. Є також вимога в обов’язковому порядку укласти договір з охоронною фірмою, встановити сигналізацію та тривожну кнопку.

Люди в селі масово виїжджають на заробітки. Важко знайти працівників?

– Така проблема існує. Особливо важко знайти працівників на посаду вантажників – жінкам така робота заважка, а чоловіки виїхали за кордон.

Ваші робітники офіційно працевлаштовані?

– Так, звичайно. Усі працюють на повну ставку та отримують офіційну зарплатню. Кожне робоче місце обладнане касовим апаратом. Усі працівники проходять навчання від головної компанії. Інакше бути не може – це стандарти «Нової Пошти». В компанії дуже ретельно ставляться до дотримання закону і вимагають цього від своїх партнерів. Спочатку мене це дивувало. Думав, що мені не довіряють. Але пізніше, під час перевірки державними контролюючими органами, зрозумів, як важливо дотримуватися норм закону.

Читала інформацію, що Курій – найкращий працедавець району. На Старосамбірщині нема потужніших підприємств?

– В районі є лісопильні об’єкти, цехи, автозаправки. Та, напевно, їхнім власникам не пощастило так, як мені, якщо вони не можуть працювати абсолютно легально. Вести бізнес чесно можна, треба лише шукати можливості для цього. В мене є партнер – це «Нова Пошта», і мені пощастило працювати прозоро. Бо доля звела з компанією, для якої це важливо. І нині я пишаюся не тим, скільки заробляю, а тим, із ким працюю у партнерстві. Минулого року я сплатив півмільйона гривень податку – ось ця цифра для мене важлива. Бо гроші пішли в бюджети різного рівня. За них можна зробити щось в селі та на рівні району.

«Новій Пошті» закидають занадто дорогу цінову політику.

– Клієнти повинні розуміти, що у вартість наших послуг, в першу чергу, закладена якість та швидкість доставки. Жодна логістична компанія не може зрівнятися з «Нова Пошта» в цьому, погодьтеся. Якщо треба терміново і надійно передати документи – всі йдуть до нас. Компанія завжди страхує вантажі і повертає клієнтам гроші, якщо стаються якісь втрати або пошкодження під час транспортування. Але це буває вкрай рідко.

  • 0
  • 5163
Схожі інтерв'ю