Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
03 Січня, 13:18

Олег Тягнизуб: «Тільки фанати досягають вершин своїх мрій»

Софія Козаренко

Кілька днів тому львівському спортсмену Олегу Скавишу, якого в народі називають Тягнизубом,  вручили диплом, який підтверджує світовий рекорд. Чоловік виконав його ще 30 жовтня на території Іллічівського судноремонтного заводу. Тоді силач, стоячи на причалі, протягнув зубами судно «Верещагино» вагою 614 тонн на 16,3 метри. У цей день досягнення зафіксували представники національного реєстру рекордів та згодом передали документацію колегам із Книги рекордів Гіннеса.

 

«Потрапити до Книги рекордів Гіннеса було моєю найбільшою мрією. Я хвилювався, бо представники цієї організації доволі скурпульозні і бюрократичні в хорошому сенсі. Тобто якщо Гіннес підтвердив рекорд – отже, це справедливо. Вони розглядають навіть найменшу деталь. І якби щось було не так – рекорд би не зафіксували,» – ділиться Олег Скавиш із LMN.

 

ukrayinets
tyagn1-2

Зізнається, що колись комплексував, бо був дуже худий.

 

«У 19 років важив 59 кілограмів при зрості 180 сантиметрів, – розповідає. – Тоді й почав ходити в зал, хотів підкачатися, а в результаті фанатично захопився. Мене з дитинства вражали циркові силачі, вони робили речі, непідвладні розуму. І в якийсь момент я почав повторювати старовинні силові трюки. Побачив, що стронгмени, у яких були міцні зуби,  використовували їх для демонстрації своєї сили. Спробував і я. Гирю підняв, машину, людину. Зрозумів, що зуби від природи маю хороші і можна на цьому зробити акцент. Одягаю на них шкіряну вставку, аби зручно було тягнути. Вона не додає сил, це просто для комфорту. Зуби, слава Богу, не болять.»

 

 

За шість років Олег Скавиш поставив 15 рекордів, з них – 14 національних та один рекорд Гіннеса.

 

«Свій перший рекорд я поставив у 2012-му, перетягнув зубами трамвай, – згадує. – В той час і замислився, що рекорд України – це круто, але вершиною є рекорд Гіннеса, саме там зібрані всі унікальні люди та досягнення. Тоді й промайнула думка, що хочу вписати своє ім’я до світового реєстру.

Вперше перетягувати вантажі по воді спробував у 2013 році. А вже у 2014-му зрозумів, що зможу потягнути вагу, яка підійде, аби поставити рекорд Гіннеса. Шукав, де це зробити. Да роки тому потрапив на судноремонтний завод у Чорноморську, там і тренувався.»

 

Тягнизуб й далі мріє про цирк.

 

«У мене була прем’єра в Київському національному цирку у програмі «Сюрприз, сюрприз!» на СТБ, – каже. – Це був один маленький виступ, але я хочу зробити цілу програму. У львівському цирку цієї осені виступати – вже навіть був готовий номер.  Однак старі травми не пустили. Зараз я на реабілітації, і сподіваюся, що в 2019-му це роблю.»

 

 

З професією Олег Скавиш – лікар-педіатр. Працює у Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі.

 

«Діти мене впізнають, – усміхається. – Це допомагає налагодити з ними контакт. Переважно навіть халата не вдягаю, так вони менше бояться йти на прийом.»

 

 

Тягнизуб організовує благодійні акції на підтримку дітей та безпритульних тварин. Торік взяв додому собаку з ЛКП «Лев». Тепер в Олега Скавиша є троє домашніх улюбленців: собака Стів та дві черепахи Таблетка і Гіпократ.

Колись Олег мріяв стати ветеринаром, та передумав, коли дізнався, що доведеться присипляти тварин. Свій гіннесівський рекорд присвятив захисту чотирилапих.

 

47574831_2209363142654823_893561748294991872_n

 

«На одному рекорді зупинятися не хочу, – каже. – Маю ідеї, як потрапити до Книги Гіннеса ще раз. Секрет поки не відкриватиму, але робитиму все, аби реалізувати задумане.

 

Іншим пораджу загорітися ідеєю і це змінить все у вашому житті. Основний ключ до успіху – це фанатизм. Тільки фанати досягають вершин своїх мрій.»

  • 0
  • 743
Схожі інтерв'ю