Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
21 Листопада, 16:16
logo-black

Ростислав Козакевич: “Уже після першої процедури ударно-хвильової терапії пацієнти відчувають покращення”

Юлія Швидко

Щороку в Україні значно зростає кількість пацієнтів з проблемами опорно-рухового апарату. Основною причиною є малорухливий спосіб життя. Але, якщо раніше на лікування таких недуг йшло дуже багато часу, тепер у медицині знайшли вихід, за допомогою якого можна значно швидше полегшити самопочуття. Про ефект, покази та протипокази до ударно-хвильової терапії LMN розповів Ростислав Козакевич, лікар-ортопед львівської клініки «Уросвіт».

Зараз часто пацієнтів з проблемами хребта, спини скеровують на ударно-хвильову терапію. Що це таке?

– Це неінвазивний, відносно новий метод лікування, який знайшов застосування та широке розповсюдження у світі. Особливо поширений в ортопедії та травматології. Усім відомо про таку процедуру як літотрипсія – дроблення каміння в нирках. Медики звернули увагу, що після проведення цієї процедури пацієнти не лише позбавлялися каміння у нирках, але й відчували полегшення у поперековому відділі хребта. Хворі помічали, що біль у спині зменшувався, стан покращувався, збільшувалася рухливість. Так почали впроваджувати методику ударно-хвильової терапії в ортопедії.

Як виглядає процедура?

– Вона звучить трішки грізно, але там немає нічого страшного. Процедура досить проста у виконанні. Анестезії не потребує. Проводиться за допомогою апарату, схожого на ультразвуковий. Залежно від захворювання, лікар визначає точки впливу, необхідну частоту та інтенсивність ударних хвиль. Лікар наносить на хвору ділянку тіла гель та водить датчиком апарату.

Для більшості пацієнтів проходить безболісно. В середньому сеанс триває від 5 до 15 хвилин. Після процедури 90 відсотків пацієнтів відчувають полегшення – зменшується біль, збільшується рухливість. Сеанси проводять з інтервалом 5-7 днів. За цей час організм має засвоїти користь від процедури.

Суть методу полягає у використанні звукових хвиль, які під високим тиском проникають всередину м’яких та кісткових тканин. Покращують кровотік та  лімфообіг, розслаблюють м’язи, руйнують сольові відкладення та кісткові нарости.

77000782_2563930457019962_4332220231712768000_n

З якими проблемами найчастіше звертаються люди?

– Метод ударно-хвильової терапії активно застосовується у спортивній медицині. Він дозволяє скоротити час відновлення після травм. Спортсмени ж хочуть якнайшвидше повернутися до свої діяльності. Трапляються захворювання, яких позбуваємося без медикаментів.

Часто пацієнти звертаються з плантарним фасциїтом, або, як в народі кажуть, п’ятковою шпорою. Багато є з проблемами плечового суглобу, наприклад, зі синдромом «замороженого» плеча. Вони відчувають біль, зменшення рухливості, далі не можуть підняти руки. Також лікуємо поліартрит, остеохондроз хребта. Пацієнти з цим часто йдуть до невропатологів. Не всі знають, що ударно-хвильова терапія теж тут допомагає.

Найчастіше лікую спортсменів та людей, які ведуть сидячий образ життя та не мають часу на фізичні вправи. Щоразу таких пацієнтів все більше та більше.

Також приходять люди пенсійного віку, які скаржаться на деформуючі артрози, проблеми у колінах та кульшових суглобах. Якщо вони звернулися вчасно, то перший-другий ступінь артрозу можемо вилікувати. Третій-четвертий – навряд чи вдасться повністю позбутися. Також мають кісточки на ногах, викривлений великий палець. Звісно, на місце ми його не поставимо, але зменшимо больові відчуття, знімемо запалення.

Раніше, коли не було ударно-хвильової терапії, як лікувалися?

– До прикладу візьмемо пацієнтів з п’ятковою шпорою. Їх лікували болючими медикаментозними методами, навіть доходило до хірургічного втручання. Зараз цієї недуги люди позбавляються завдяки ударно-хвильовій терапії. Раніше лікували різними методами: натираннями, мазями, фізіотерапевтичними процедурами. Це також давало результат, але тривало дуже довго. Тепер уже після першої процедури ударно-хвильової терапії відчувають покращення. Дехто за 4-5 сеансів повністю одужує.

Деяким пацієнтам, зокрема, годуючим матерям, доводилося терпіти біль. Вони мають проблеми з сухожилками великого пальця – синдром де Кервена. Молоді мами часто беруть діток на руки, носять, тому у зап’ястях виникають больові відчуття. Зазвичай, таке лікується нестероїдними протизапальними препаратами. Але годуючим мамам їх не можна, бо препарати потрапляють у молоко. Жінки мучилися: таблетки не вип’єш, на фізіотерапію не походиш, бо вона триває годину-півтори, а де дитину залишити? Тому ударно-хвильова терапія для них ідеальний порятунок. 15 хвилин на тиждень – і жінка здорова.

На цю процедуру можуть приходити усі чи у когось є протипокази?

– Не лікуємо таким методом дітей. У них ще не сформований скелет, відкриті зони росту. Також протипоказом вважаємо вагітність. Просто поки немає наукових досліджень, тому невідомо, як хвилі можуть відбитися на стані майбутньої дитинки. Також не беремося за пацієнтів з кардіостимуляторами, які під впливом хвиль можуть дати збій.

Питаємо про наявність інфекційних захворювань, чи інфекційних ран у ділянках тіла, на які хочемо впливати. Ретельно підходимо до пацієнтів, які мають гострі порушення кровообігу, тромбози, варикозну хворобу та онкологічні порушення в зонах впливу.

Відчуваєте, що пацієнти все рідше їдуть закордон, бо більше починають довіряти українським лікарям?

– Якщо говорити про ударно-хвильову терапію, то, можливо, раніше українці, аби лікуватися таким методом, і їхали закордон. Адже у світі ударними хвилями почали лікувати раніше.

Зараз іноземці їдуть на лікування до нас. Нещодавно мав пацієнтів з Італії, Німеччині. Люди приїжджають у справах чи у відпустку – і не втрачають нагоди підлікуватися. В Україні доступніше. Ударно-хвильова терапія не входить у страховий пакет, тому вони за неї доплачують з власної кишені. І закордоном вона коштує значно дорожче, ніж у нас.

Що, крім ударно-хвильової терапії, прописуєте своїм пацієнтам?

– Є багато факторів, які впливають на розвиток захворювань опорно-рухового апарату.  Для кожного пацієнта – свої рекомендації. Якщо проблеми зі спиною, треба більше уваги приділити руханці, спорту, плаванню, ході, спортзалу. Раджу урізноманітнювати дозвілля. Недарма ІТ-шні фірми облаштовують спортзали для своїх працівників, дають їм карточки у спортивні заклади.

Також харчування впливає. Це як бензин для машини: залиємо поганий – погано й поїдемо. Зараз рекламують багато біодобавок та вітамінних комплексів, але вони не допомагають. Організм має отримувати раціональне збалансоване харчування. БАДи часто не мають доказової бази, тому я як лікар в них не вірю. Це є велика частина нечесного бізнесу, тому опираюся лише на наукові дослідження.

 

Фото: Ростислава Козакевича

Адреса клініки «UROSVIT»:

м. Львів, вул. Огієнка, 3 (вхід з двору, 1-й поверх)

Тел: (032) 226 30 80, (032) 226 31 80

(098)700 30 80, (099)505 30 80, (073)020 30 80

Е-mail: uro.lviv@gmail.com

www.urosvit.com

  • 0
  • 7308
Схожі інтерв'ю