Серед об’єктів у Славуті, які найбільше захоплюють Валерія, – ракетна база на вул. Амосова, кам’яний барак 1930-х років. У ньому досі збереглись металеві грати, переплетені кільцями, і залишки дубових дверей. Унікальним є будинок з ілюмінаторами. Найкрасивішою і найоригінальнішою будівлею, на його думку, є «Будинок офіцерського складу».
Серед найновіших будівель Валерія вражає «Лісовий квартал», зовсім не типовий для Славути. Найстарішими спорудами у Славуті є костел «Святої Дороти» 1825 року та Церква Різдва Богородиці 1819 року.
Валерій Напиткін – член Національної спілки краєзнавців. Він створив понад півтори сотні гербів населених пунктів у різних областях країни. Є автором семи книг про Славуту. Останню – «Codex Slavutensis» – презентували у січні цього року. До неї увійшли унікальні світлини Славути – від найдавніших фото міста до сучасних, з промальовками, графічними 2D та 3D зображеннями. Автор у співпраці з істориками відтворив архітектурне обличчя міста за 150 років. У книзі – майже 200 сторінок.