Я радий, що можу бути корисний”: як волонтер на кріслі колісному з Львівщини виготовив 10 тисяч окопних свічок для ЗСУ | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
18 Травня, 12:45
logo-black

Я радий, що можу бути корисний”: як волонтер на кріслі колісному з Львівщини виготовив 10 тисяч окопних свічок для ЗСУ

У кожній війні завжди знаходиться місце для справжнього геройства і надзвичайних вчинків. Однією із таких є історія Вадима Базюка з Львівщини, волонтера на кріслі колісному, який не зважаючи на свої обмеження, виготовляє окопні свічки та передає їх нашим Захисникам.

33-річний Вадим Базюк з села Лівчиці, що на Комарнівщині, і його дружина є особами з інвалідністю та пересуваються на кріслах колісних. З початком війни невтомний волонтер вирішив не бути осторонь подій, а якось допомогти нашим військовим. Тоді і почав робити окопні свічки та вже досягнув не абияких результатів. LMN дізналася у Вадима Базюка, як виникла така ідея і чи важко було впоратися.

“Я ходжу на риболовлю, люблю це з дитинства, тому вдома було багато банок з-під кукурудзи. Я їх не викидав, а приносив додому, щоб не засмічувати берег. Влітку 2022 року випадково побачив статтю в інтернеті, що потрібні окопні свічки і спробував їх робити з тих баночок, що я приносив додому. Мені принесли воду, щоб я відчистив банки. Сам цього зробити не можу, бо в мене пальці і руки не працюють, так як в здорової людини, через травму шийного відділу хребта. Пальці зовсім не працюють, а руки на 20%. Тому це було викликом для мене, але я хотів зробити якусь користь для хлопців”, – розповідає волонтер.

Каже, що навчитися робити окопні свічки було не важко, тому що перечитав багато статей на цю тему.

“Раніше мені допомагав племінник, разом ми експериментували і зрештою знайшли оптимальний для себе спосіб виробництва. Згодом зі мною сконтактуваливолонтери з Дніпра і прислали мені спеціальну плавильню. Зараз в основному я все роблю сам. Також допомагає швагер дружини, якщо потрібно підняти 25 кілограмовий віск, бо я це зробити не можу”,- каже пан Вадим.

За його словами, коли наступає осінь і зима, то запитів багато і на тиждень треба відправити 600-800 свічок на передову. Надсилає усім, хто звертається.Сконтактовуються переважно через Тік Ток, Facebook чи Instagram.

“В основному я збираю гроші через прямі ефіри в Тік Ток. Там прошу людей, щоб донатили. Розповідаю, які саме матеріали потрібні. Зараз на ці гроші практично нічого не купую, тому що з Німеччини з мною зв’язалася одна приватна фірма, яка висилає потрібне. Кошти, які збираю, акумулюю на ремонт автівок, відправляю на дрони, бронежилети та інше”,-  говорить волонтер.

Нещодавно за вилучені кошти він надіслав «Старлінк» на фронт. Каже, що зараз ситуація із донатами є дещо складнішою. Якщо спочатку для закриття збору вистачало двох днів, то нині потрібно десять.

«Сьогодні найбільш актуальними на фронті є РЕБи проти FPV-дронів і детектори дронів.  Зараз стою у черзі на чотири РЕБи, їх доведеться очікувати від трьох до чотирьох місяців. Вартість одного може коливатись від 20 000 до 300 000 гривень, залежно від типу. Зараз уже передали три таких. Допомогу відправили воїнам на Харківський, Донецький і Запорізький напрямки”,- розповів пан Вадим.

В загальному чоловік зібрав вже понад 1 мільйон гривень і виготовив близько 10 тисяч окопних свічок. На цьому не зупиняється, адже війна триває і треба будь яким чином допомагати нашим Захисникам. Вадим додає: “Я радий, що можу бути корисний в такому стані”.

Допомогти Вадим Базюку зі збором коштів для допомоги ЗСУ можна сконтактувавши через Facebook чи Instagran або за реквізитами:

  • номер картки 5457082227969701
User Image
Адріана Карапінка
  • 0
  • 401
Схожі публікації