Ходіть з нами чи їдьте геть: на Самбірщині пікетувальники втретє перекрили дорогу (ВІДЕО) | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
14 Травня, 19:45
logo-black

Ходіть з нами чи їдьте геть: на Самбірщині пікетувальники втретє перекрили дорогу (ВІДЕО)

Вчора, 13 травня, в селі Бісковичі, що на Самбірщині, з 7:00 мешканці втретє вийшли на страйк, щоб вимагати капітального ремонту дороги. Близько 40 людей перекрили трасу державного значення «Мостиська – Самбір – Борислав». LMN була на місці події та розповість усі деталі.

Зазначимо, вперше жителі вийшли на пікет в селі Бісковичі 26 квітня, вдруге 29 квітня. На вчорашньому страйку організатори планували охопити три ділянки, проте бажаючих страйкувати щоразу меншає. Отож через невелику кількість протестуючих, активісти перекривали дорогу лише в Бісковичах.

Не задоволений цим і сам організатор.

«Хотілось би перекривати дорогу кожен день. Ми планували охопити 3 ділянки, щоб блокувати рух. А саме на трасі Бабино, дорога Львів-Ужгород, але на цей раз нам забракло людей. Вони бояться. Але якщо це буде в наших силах, будемо виходити на мирний мітинг кожен день», — розповів Володимир Виноградський.

Зазначимо, що після двох мирних акцій, деякі ями засипали невідомою сумішшю, що утворила при русі автомобілів за словами мешканців «пил із Сахари». На акції чоловіків призовного віку майже не було. Хіба мешканець Бельгії. Страйкарі не пропускали хлібовозку, не пустили також і працівників «Львівобленерго».

@vasyl.khovzun

♬ оригінальний звук – Vasyl Khovzun

«А ви сьогодні не приїдете, не привезе хліб, а там може й замисляться, що по такій дорозі доїхати неможливо. Всі хочуть нормальної дороги, а ніхто не хоче страйкувати», – вигукували активісти до водіїв.

Але вони робили винятки для військових та службових авто, а також для тих, у кого склалась «критична ситуація» .

«Ми пропускаємо всі службові машини – швидку, пожежних, поліцію та військових. Але є такі винятки, коли у людей якісь критичні ситуації – хтось дитину везе в лікарню, хтось їде з інсультом… Багато активістів не задоволені тими винятками. Дехто вважає, щоб був зиск, треба взагалі нікого не пропускати. А я вважаю треба ввійти в положення людей. А ще ми пропускаємо всіх за однієї умови – водій виходить з авто, близько години ходить з нами як активіст і потім їде куди треба. Ті, хто не бачив повідомлення про страйк чи вперше їде цією дорогою, обурюються. Мені не зрозуміла така позиція, бо ці люди також їздять цією дорогою. У нас колись був летальний випадок у селі Вербівка. Чоловік помер не дочекавшись «швидкої». Дорога в аварійному стані і ми виступаємо за те, щоб її доробили», — розповіла місцева активістка пані Вікторія.

Вона також висловила незадоволення малою кількістю учасників протесту.

«Людей дуже мало. Вони не хочуть страйкувати, бо не бачать в тому прогресу чи результату. Влада не чує. Наприклад люди завжди перед страйком попереджені про час та день акції. От сьогодні ми почали в 7-й. То люди ще 6:50 масово проїжджали», – каже дівчина.

Водіям приватних авто пощастило трохи менше, адже минути страйк можна було лише в об’їзд, натомість, мешканці, що прямують автобусними маршрутами, знайшли вихід. Водії, домовлячись між собою, зустрічали піших пасажирів по іншу сторону перекриття та розвертаючись, їхали на початок свого маршруту.

На цей раз до людей не вийшли ані представники влади, ані представники Служби автомобільних доріг у Львівській області, що тримає на балансі дорогу. LMN звернулась за коментарем до начальника служби Олега Берези.

«Ми вже стільки разів туди їхали, для чого ще раз це робити?.. Ми людей почули, але в країні війна і грошей нема. Ми можемо підправити (ями – авт.), щоб можна було їздити», — сказав він.

Протестувальники відкрили дорогу пообіді і наразі призупиняють протести, але надалі чекають від уповноважених осіб виділення коштів і проведення капремонту шляху.

Нагадаємо, капітальний ремонт тут почали ще у 2020 році, однак не завершили через війну: в аварійному стані залишилось близько 20 км. Жителі переконані, що виділені кошти розікрали.

User Image
Олена Лещенко
  • 0
  • 529
Схожі публікації