Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
08 Січня, 11:17
logo-black

Колядували усім храмом: як українська спільнота у Варшаві святкувала Різдво Христове (ВІДЕО)

Цього року через повномасштабне вторгнення чимало українців були змушені виїхати за кордон та зустріти новорічно-різдвяні свята за межами рідної країни. Чи не найбільше людей виїхало до сусідньої країни – Польщі, де українська спільнота знайшла можливість також відсвяткувати цьогорічні свята, так би мовити, по-українськи. Львівська мануфактура новин стала свідком того, як українці святкували Різдво у Варшаві.

Церква Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ знаходиться у старій частині міста за адресою вул. Miodowa, 16. На перший погляд, ззовні вона зовсім не схожа на українські храми, однак її доволі легко розпізнати за таблицею, що позначає будівлю. Всередині ж храм, ікони та інші предмети розписані українською, що дає змогу українцям подумки повернутись додому.

photo_2023-01-08_10-13-17

Літургія з нагоди Різдва Христового почалась з української колядки «Бог Предвічний народився». Більше сотні українців спільно з церковним хором возвеличили народження Христа, після чого розпочалась Божественна літургія.

Посеред служби священник звернувся до прихожан, аби нагадати, що попри обстріли, атаки та вбивства, Бог з нами. Він закликав помолитись за тих, хто втратив свої домівки, а також за тих, хто вимушено покинув свої села, міста, країну, де вони раніше проживали. Отець зауважив, що сьогодні, в День Різдва Христового, Спаситель народився зокрема й для нашого народу, аби врятувати нас від бід як локальних, особистих, так і масштабних.

Після цього літургія продовжилась. Людей до спільної молитви долучалось так багато, що не вистачало місця ні в храмі, ні в саду, що розташований поруч, ні на вулиці. Кожен українець хотів у це велике свято відчути себе вдома, поміж інших українців, що на час літургії усім беззаперечно вдалось.

Опісля літургії хор спільно з прихожанами заколядували ще декілька українських колядок.

Колядував кожен – від великого до малого, усі в унісон прославляли народження Ісуса Христа.

photo_2023-01-08_10-13-15-2
photo_2023-01-08_10-13-16

На завершення священник побажав людям веселих свят, закликаючи молитись за мир та спокій українського народу та цілого світу. Потім отець закрив Царські Врата, а люди, заколядувавши останню колядку «Нова радість стала», розійшлись по хатах, аби вже там продовжити святкування.

Після літургії ми поспілкувались з прихожанами, які продовжували колядувати вже за межами храму.

«Неначе повернулась до рідного дому. Слова священника та бажання українців об’єднатись у спільній молитві та коляді тут, у чужій країні, нагадали мені святкування Різдва в Україні», – ділиться пані Надія з Львівщини.

Жінка каже, що ця служба дозволила їй не лише в колі українців відсвяткувати Різдво Христове, а й побачити, як багато українців через війну були змушені виїхати за кордон.

«Я проживаю у Варшаві вже три роки і відвідувала цей храм ще до повномасштабного вторгнення. Тут ніколи не збиралось так багато людей. Я щаслива їх бачити тут, однак розумію, якби не війна, їхня кількість була б значно меншою», – каже вона.

Надія сподівається, що наступне Різдво українці зможуть відсвяткувати вже у мирній та вільній Україні, і разом з тим обіцяє, що й сама на наступні свята повернеться додому.

  • 0
  • 226
Схожі публікації