Лис Микита, опера, балет і повна зала дітей | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
21 Лютого, 13:05
logo-black

Лис Микита, опера, балет і повна зала дітей

Цієї неділі у Львівській національній опері відбувся перший концерт серії «Привіт, оперо!» для дітей віком 5-10 років. Майже повна глядацька зала театру протягом години була сповнена не лише класичною музикою, оперним співом та вишуканим балетом, але й дитячим гамором і щирими захопленими очима дітей і їх батьків.

Концерт відбувся в рамках унікального дитячого проекту «Привіт, оперо!», який розпочали в театрі у січні цього року. Вже провели три інтерактивних дійства для наймолодших поціновувачів музики у Дзеркальній залі театру. А от старших діток запросили вже у «дорослу» – глядацьку залу Опери.

– Поглянь, ми ще сходимо з тобою на «Жизель», «Попелюшку» й «Білосніжку», – каже одна з відвідувачок своїй доньці, демонструючи афішу театру в гардеробі.

– І це все сьогодні? – здивовано питає мала.

– О, ні, – сміючись відповідає мати.

Перед початком концерту у залі шумно і кольорово від різнобарвного одягу на дітях. Хтось з цікавістю розглядає інтер’єр театру, піднявши голову догори, інші пішли оглядати оркестрову яму й з захопленням дивляться на музикантів й музичні інструменти. У партері, на балконах – усюди діти, віком від 1 року й до 10-12, дехто тримає в руках фланелевого Лиса. Гасне світло і западає тиша на кілька хвилин. Аж раптом хтось перший починає плескати у долоні й вже уся зала аплодує, а отже, час починати.

І от на сцені з’являється Лис Микита, а поряд з ним Білка – моторна і трохи божевільна: саме вона найчастіше викликає сміх у залі. Ці двоє проводять дітей через увесь концерт, у якому ті стають помічниками і допомагають шукати чарівні нотки, які допоможуть повернути на сцену Святковий дух. А шукають ноти у гримерних «мешканців» Львівської опери – дійових осіб різноманітних творів з репертуару театру.

Перед тим, як завітати до гримерки глядачі мали змогу познайомитися з її власником чи власниками, подивившись на виступ. Тож глядачі почули як оперний спів, так і побачили партії балетних постановок. Серед творів, які потрапили до цієї дитячої програми – «Директор театру», «Жизель», «Дон Кіхот», «Попелюшка», «Лебедине озеро», «Білосніжка і семеро гномів», «Наталка Полтавка»… Найбільше веселощів у залі викликав виступ балету веселих гномів, а коли один з них з’явився просто у залі між глядачів, то радості дітей не було меж.

«І вони будуть»,-  запевнила Львівську мануфактуру новин Ірина Вакуліна, авторка проекту «Привіт, оперо!», диригентка оркестру Львівської національної опери, який супроводжує дитячі концерти в глядацькій залі.

За її словами, ідея проекту полягає в тому, щоб дати дітям досвід іншого театру, такого, де можна сміятися, плакати, коментувати і бути учасником.

«Цей формат дає легкість і тоді зникає страх, що треба бути дуже чемними і сидіти смирно, бо ви прийшли у святая святих – Оперний театр. Тут діти можуть почуватися вільно і переживати з героями різні емоції», – розповідає авторка проекту.

Наостанок вона анонсувала наступний концерт у глядацькій залі Львівської опери. Він відбудеться 27 березня і це буде захоплива детективна історія, у якій актори й глядачі шукатимуть зловмисника, який зіпсував чарівний струнний інструмент.

 

Усі фото – Світлана Бачинська

  • 0
  • 596
Схожі публікації