Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
26 Січня, 21:11

На водосховищі у Нетішині знову оселилися лебеді

Катерина Костецька

Щороку взимку у Нетішин на Хмельниччині злітаються сотні лебедів, щоб пережити морози. На околиці міста, зі сторони Острога, розташоване водосховище Хмельницької АЕС – площею 1,8 тис. га. Атомна електростанція використовує воду зі ставка-охолоджувача для технологічних цілей при генерації елекроенергії. Тому вода тут ніколи не замерзає.

У Нетішині зимують птахи з усієї України, а також з Польщі, Латвії та Угорщини. Це переважно лебеді-шипуни та кликуни. Зустрічаються і птахи такого виду, як лебідь малий.

 

 

“Цього року на водосховищі оселилося близько 200 лебедів, – каже місцевий житель Віктор. Привіз маленького онука поглянути на білосніжну зграю. –  Ми сюди часто з дітьми та внуками приїжджаємо. Така велика кількість птахів заворожує. Помилуватися ними приїжджають цілими родинами не лише нетішинці, але й гості з різних регіонів. Люди переймаються, що птахам немає що їсти. Несуть для них хліб, корм та овес, кукурудзу”.

 

Віктор запевняє, лебеді в Нітишині не голодують. Адже в озері-охолоджувачі для них достатньо поживи. За допомогою довгої шиї дістають молюски, водорості.

 

«Давно чув про лебедів у Нетішині. Сьогодні нарешті побачив на власні очі ту білосніжну красу, – розповідає львів’янин Василь. Приїхав у Нетішин у справах. – Спеціально привіз для них зерно. Здивувався, бо лебеді, наче приручені, –  підходять з води, їдять з рук. З ними можна легко сфотографуватися».

На Хмельниччині лебеді почали гніздуватися на початку 80-х років минулого століття, а з 1986-го року вони зимують на водоймищі. До цього в регіоні вони зустрічалися лише під час міграції.

 

50663770_368769090619254_3067133268169064448_n

Фото: Катерина Костецька

  • 0
  • 1612
Схожі публікації