Разом з благодійниками сім’я зі Львова допомогла українцям на понад 50 млн грн – Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
24 Листопада, 13:51
logo-black

Разом з благодійниками сім’я зі Львова допомогла українцям на понад 50 млн грн

Два тижні в Польщі, два в Україні: саме так за покликом душі та з відчуттям патріотизму сім’я Тетяни, Віктора та Катерини Цегельник займається благодійністю у час війни. Бажання приносити користь країні надихнуло їх настворення благодійного фонду «Патріот України».

Родина родом з Кривого Рогу та вже понад 16 років проживає у Львові. Тетяна – судовий експерт з економічних питань, чоловік займається бізнесом, а 21-річна Катерина вивчає юриспруденцію в ЛНУ ім. Івана Франка. Після повномасштабного вторгнення родина виїхала до Польщі, проте, щоб займатись благодійністю хтось з подружжя регулярно приїжджає у Львів.

«Коли розпочалась війна, ми відчули, що хочемо долучитись та зробити свій вклад для спільної перемоги. Мій чоловік пенсіонер, воювати вже не може, тому ми вирішили допомагати волонтерством. Вклавши своїх 500 тисяч гривень, зрозуміли, що цього замало для забезпечення потреб цілого міста чи села, тому вирішили створити благодійну організацію та долучити ще людей», – розповіла Тетяна.

Організація благодійників для ефективності вирішила звертатись до підприємств. Першим відгукнувся один з металургійних комбінатів Кривого Рогу, який задонатив на фонд понад 16 мільйонів гривень.

«За їх побажанням на ці гроші ми закупили те, що на початках війни було найактуальніше — 510 комплектів касок та бронежилетів натівського зразка. Далі ці комплекти через військові частини передавали тим бригадам, які були на нулі», – повідомила Таня.

img_5553
img_5554

Готувати фінансові звіти та висвітлювати процестранспортування – робота Тані, шукати та налагоджувати контакти з міжнародними фондами – завдання Віктора. Навіть для доньки Каті є робота, вона, як майбутній юрист,займається угодами. Загалом за власні та кошти благодійних внесків команда «Патріоту» закупила більше 10 пікапів для українських захисників.

«На ці машини благодійниками були невеликі львівські підприємства. Чоловік з Англії, Німеччини, Франції, Швеції та Польщі переганяв машини в Україну, ремонтував та перефарбовував їх у відповідний колір у Львові та доставляв в зону бойових дій. Також через знайомих мивиходили на уряди країн. Тому урядові міжнародні фонди кожен придбаний автомобіль запаковували продуктами тривалого зберігання, медичними препаратами, та засобами гігієни. Благодійну допомогу ми зберігали на складі у Львові, а далі іншими машинами відправляли інтернатам, садкам, дитячим будинками, ЗСУ чи їхнім сім’ям», – поділилась жінка.

Зараз команда організації у Львові, а родина Цегельник тимчасово мешкає у Польщі. Жінка розповіла, що два тижні хтось з подружжя їде у Львів. Той, хто в Польщі – налагоджує контакти з благодійними фондами Євросоюзу. Той, хто в Україні – приймає та розвантажує машини з гуманітаркою.

img_5552
img_5557

«Коли вперше ми передали партію шоломів та бронежилетів я відчувала єдність зі своїм народом в горі, яке нам принесла російська федерація. Насправді, ми вважаєм, що робим дуже мало в порівнянні з хлопцями та дівчатами зі Збройних Сил. Ми просто хочемо бути дотичними», – поділилась переживаннями жінка.

Вона додала, що за час своєї діяльності фонд «Патріот України» надіслав допомоги більш як на 50 мільйонів гривень.

Олена Лещенко

  • 0
  • 512
Схожі публікації