«Розбери ру*ню на сувеніри»: хлопець із Маріуполя робить у Львові прикраси із збитих літаків – Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
15 Квітня, 18:15
logo-black

«Розбери ру*ню на сувеніри»: хлопець із Маріуполя робить у Львові прикраси із збитих літаків

25-річний Сергій Науменко народився та виріс у Маріуполі. Там хлопець започаткував власну справу – виготовлення кулонів, брелків та каблучок зі епоксидної смоли та дерева.Проте з початком повномасштабної війни хлопець переїхав у Дніпро, а згодом до Львова, де продовжив займатись своєю справою.

Львівська мануфактура новин дізналась, як хлопець розпочав справу заново та як його вироби допомагають збирати гроші для ЗСУ.

87097655-6227-4831-b9de-fea819f66db6

Початок справи і втеча від війни

Сергій почав займатись цією справою ще у 2019 років, коли навчався у Приазовському державному технічному університеті на енергетика. Тоді він побачив такі прикраси наживо і одразу зацікавився, адже на той час робота із смолою тільки набирала популярності. Відтак, хлопець вирішив потрохи закупляти матеріали на отримані зі стипендії гроші, та практикуватися.

Спершу Сергій майстрував вироби на балконі у власній квартирі. А потім почав жити з дівчиною, тому міг взяти собі кімнату під виробництво. Паралельно він розвивав сторінку у соціальній мережі, аби продавати прикраси. Попит на них був відразу, адже тоді це справді була новинка. Хлопець показував свої вироби друзям і багато кому це подобалось, відтак люди охоче купували їх.

 

7c3ec60a-0f74-4cb7-92c4-41196744061e
822a5fa0-8566-412c-bfa4-668dd86d7fdb

Проте, всі плани зруйнували війна. 26 лютого Сергій разом із сім’єю та двома котиками переїхали у Дніпро.

«Взяли речі, кожен по рюкзаку та їжу. Як би я знав, я не брав би речі, брав би щось з бізнесу, бо вдома залишились барвники, аналогів яким немає. Якісь міні-інструменти, які залишились від дідуся, взяв би щось невеличне та корисне, адже його ніде купити уже. Я би такі дрібниці напхав, і зекономив собі гроші. З бізнесу я нічого не вивіз, і в цьому була складність – починати все з початку»,  – каже Сергій.

У Дніпрі хлопець провів орієнтовно півтора місяці. Тоді він зовсім нічого не робив. Проте підписники почали питати, коли він повернеться до справи.

Брелоки із залізяччя і сотні тисяч гривень для ЗСУ

У квітні Сергій разом з дівчиною переїхали до Львова. Тут поступово хлопець закупляв необхідне обладнання та матеріали для роботи. Однак, не був впевнений, що люди знову почнуть замовляти прикраси. Адже він робив усе під замовлення, наприклад кулони із зображенням тварин, гравіюванням, ініціалами тощо.

У Львові хлопець почав шукати майстрів по лазеру, які могли б робити гравіювання. Крім того, потрібно було знайти приміщення, у якому це все можна було б виготовляти. Згодом Сергій знову повернувся до своєї роботи.

 

15_00000

Спочатку він робив звичні прикраси, проте, влітку до нього звернувся журналіст Петро Шуклінов і запропонував йому зробити брелоки з уламків від зенітно-ракетного комплексу.

«Вони знайшли його через сайт, де я купляю смолу…Мені передали ці уламки. Але тоді в мене не було болгарки по металу, аби це розрізати. На щастя, там був тонкий метал. Тоді цей журналіст дав гроші на болгарку і я почав серйозно цим займатись, а до того, як міг так і ламав… Зробив із силікону форми, поклав, залив смолою та виточив, їм усе сподобалось. Я віддав 20 брелоків, вони виставили це на розіграш, і одразу зібрали десь 500-700 тисяч гривень і на ці гроші привезли 3 пікапи. Якісь вироби розіграли, а комусь дарували. Також їх можна було придбати за 25 тисяч гривень без розіграшу та конкурсу»,  – зазначає хлопець.

5cfc3ad9-e488-4bb2-862e-a2e60a955acb

Потім йому передали уламки від збитого російського гелікоптера «Алігатор» Ка-52. Сергій зміг зробити 30 брелоків, які подарували американським конгресменам. Відтак у хлопця з’явились вироби «Розбери русню на сувеніри».

Пізніше активіст та волонтер Сергій Стерненко передав хлопцю шматок винищувача Су-25 із якого зробили 50 брелоків. А згодом він передав майстру ракету від HIMARS, яка добре «відпрацювала» по позиціям ворога на півдні. Із цього він зробив 10 статуеток, які виставили на розіграш та зібрали понад 1 мільйон гривень.

11710c9441b0433d
8_00000

Наприкінці літа був справжній ажіотаж, адже тоді хлопець виробляв 100-150 брелоків щомісяця, відтак, самостійно створювати вироби уже не зміг. Тоді він знайшов працівника, який допомагав йому до Нового року. Наразі Сергій не виготовляє звичайні вироби, він зосереджений виключно на тому, аби створювати вироби саме із уламків збитих літаків або техніки.

12-28
13-20

Зараз люди уже самі приносять або надсилають йому свій метал. Сергій розповідає, що до нього звернувся хлопець, який займається системами Starlink. Він надіслав майстру осколок, який влучив туди, а він у свою чергу залив його смолою та зробив брелок.

«Так само я особисто отримав літак су-30 см від людини, яка ще до війни займалась сувенірами із російських літаків. Там теж все на благодійність, але там дуже великий об’єм металу, майже цілі літаки приносять, але вони роблять це все гладенько. А я роблю із такого шмаття, аби воно так виглядало брудно, як і сама русня»,  – відзначає майстер.

Наразі у Сергія вже є ціла колекція власних брелоків із чотирьох літаків та трьох гелікоптерів. Водночас, хлопець шукає гелікоптер «Алігатор» Ка-52, із якого вже майстрував вироби. Але на цей раз хоче зробити більше виробів із нього. Відтак, він хоче завершити колекцію із збитих літаків. Крім того, він іноді самостійно розігрує власні вироби і також збирає кошти, які відправляє на ЗСУ.

14-15

Чи повернеться в Маріуполь після перемоги Сергій не знає, бо упевнений, що побачить вже зовсім інше місто.

Переглянути та замовити вироби можна на сторінці в Instagram.

Ірина Марчук

  • 0
  • 216
Схожі публікації