Шкільне підприємство на базі Самбірського ліцею імені Андрія Чайковського перемогло у національному конкурсі – Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
25 Грудня, 17:13
logo-black

Шкільне підприємство на базі Самбірського ліцею імені Андрія Чайковського перемогло у національному конкурсі

Соціальне шкільне підприємство MakeMood, що діє на базі Самбірського ліцею імені Андрія Чайковського, стало переможцем Першої всеукраїнської премії #StudBizAward від громадської організації «School of ME». Підприємство отримає 2 тисячі євро винагороди та 10 годин менторства. 

«Ці кошти ми використаємо, щоб завершити облаштування нашого простору. Цікаво, що воно в такому місці, що слугує й укриттям. Також закупимо нові матеріали для роботи. А ще плануємо організовувати відкриті майстер-класи з шкільного підприємництва та виготовлення свічок, щоб наші учні могли ділитись здобутим досвідом зі своїми ровесниками», — каже LMN заступниця директора з виховної роботи, кураторка проєкту Алла Хомик.

 

Про конкурси для запровадження шкільного підприємництва Алла дізналась на одній з нарад. Можливість педагогам презентував отець Олег Здреник, який раніше відкрив у селі Вільшаник соціальне кафе. 

MakeMood офіційно відкрили рік тому. Напередодні пройшли відбір на навчання від «School of ME», а опісля отримали грант для старту. Наприкінці грудня влаштували презентацію проєкту. Першу свічку виставили на аукціон. Виручені кошти направили на лікування дівчинці, яка постраждала у ДТП.

«Ми виготовляємо свічки виключно з натуральних матеріалів: бджолиного або соєвого воску. Перепробували вже різні варіанти форм: і силіконові, і кашпо. Запрошуємо майстринь, які діляться з нами досвідом. Впродовж року виготовляли тематичні свічки до різних свят: Стрітення, Великодня, Дня матері, та найбільшу частину колекції складають патріотичні синьо-жовті свічки», — розповідає Алла Хомик. 

img_4737
img_4738
img_4735

Весь дохід упродовж 2022 року, загалом вийшло понад 13 тисяч гривень, перераховували на допомогу Збройним силам України. 

«Для дітей зараз допомагати воїнам це  насправді найбільша мотивація. Ми думали про премії, але сума виходила незначною і ми не бачили великого зацікавлення саме в фінансовій винагороді. Натомість влаштовуємо дітям різні фуршети, спільні розваги. Їх більше надихає можливість бути корисними для нашої перемоги, змістовно проводити час», — розповідає Алла. 

img_4740

Найбільше часу розвитку підприємства зараз приділяють учні 10 та 8 класів. Робота розподілена між школярами: хтось відповідає за розливання воску, хтось за відправку товарів поштою. 

«Здебільшого у нас купують батьки школярів та самбірчани загалом. Маємо вже і постійних клієнтів. Найбільше зазвичай вдається реалізувати на міських ярмарках. Також ми вже виготовили чимало опорних свічок для наших воїнів», — зазначає Алла.

 

Ціни на свічки стартують від 150 гривень. Для деяких мають кілька варіантів дизайну. Вироби реалізовують в Інстаграмі.

img_4739
img_4741
  • 0
  • 1258
Схожі публікації