Швидкого рішення не буде: як пройшов пікет жителів Бісковичів на Самбірщині (ВІДЕО) | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
27 Квітня, 13:09
logo-black

Швидкого рішення не буде: як пройшов пікет жителів Бісковичів на Самбірщині (ВІДЕО)

Вчора, 26 квітня, зранку в Бісковичах, що на Самбірщині близько півсотні жителів перекрили дорогу державного значення «Мостиська – Самбір – Борислав». Люди кажуть, що через аварійний стан дороги проїхати тут неможливо ані «швидкою», ані з дітьми. Натомість водії стабільно ремонтують свої автівки.

Зазначимо, капітальний ремонт тут почали ще у 2020 році, однак не завершили через війну: в аварійному стані залишилось близько 20 км. Жителі переконані, що виділені кошти розікрали. Натомість в службі відновлення і розвитку інфраструктури у Львівській області, що тримає на балансі дорогу, запевняють, що коштів просто немає.

«Ремонтні роботи не були продовжені, бо гроші не були виділені. У вирішенні цієї проблеми є декілька рішень. Або чекати відновлення фінансування або шукати додаткові джерела фінансування, а саме залучати додаткові гроші з місцевих бюджетів. Служба, яку я представляю, не може давати вказівки місцевим громадам», – сказав речник Служби Іван Бондар, який приїхав на пікет.

На питання учасників протесту, хто має шукати додаткові джерела фінансування, він відповів: «Зокрема ви, як представники місцевої громади».

Серед основних проблем, з якими стикаються мешканці, ускладнене перевезення дітей та постійні поломки автомобілів. Також на аварійний стан дороги поскаржився і водій «швидкої». Він зазначив, якщо цією дорогою перевозити важких пацієнтів, то «є ризик їх втратити».

Під час акції протесту жителі пропускали лише службові та аварійні служби, а також військових. Але були і виключення для вагітних. Деякі водії з повагою віднеслись до акції та вирішили їхати в об’їзд, що на 15 км довше, проте були і обурені.

«Знаю про акцію, я «за». Але повинні пропускати тих людей, кому потрібно в лікарню. А як не пропускаєте, то всіх, без виключень – вояк і т д», – заявив водій пан Степан.

Серед незадоволених мирною акцією були і поліцейські.

«Наша функція забезпечити громадський порядок. Я просив пропускати всіх людей час від часу, хоча б раз на пів години. Але мене не слухають», – сказав в.о начальника Самбірського відділу поліції.

Організатор акції Володимир Виноградський зазначив, що поліцейський за перекриття дороги загрожував притягненням до відповідальності.

«Поліція казала, що в рамках 39-ої статті за перекриття дороги є відповідальність. Заявку ми подали офіційно. У нас акція протесту офіційно погоджена з поліцією, причому на необмежений час», – сказав він.

Окрім чотирьох екіпажів поліції, двох представників поліції діалогу, заступника голови Самбірської РДА на пікет приїхала і Надія Пупа, начальник управління соціально-економічного розвитку Самбірської РДА.

«Балансоутримувачем є служба відновлення і розвитку інфраструктури у Львівській області. Самбірською районною державною адміністрацією неодноразово скеровувались листи-звернення стосовно стану дороги. Про це знає і ЛОВА. У 2022 році цей відрізок недоробленої дороги, що лишився, мав бути відремонтований, але почалась війна. Всі кошти дорожнього фонду були скеровані на підвищення обороноздатності нашої країни. Ми розуміємо біль людей, але також мусимо розуміти ситуацію. Районна державна адміністрація зробить максимум, щоб знайти шляхи вирішення. Станом на зараз про капітальний ремонт цієї дороги не йдеться. Ми скерували листи-клопотання щодо усунення критичної ямковості на даній дорозі і чекаємо відповіді», – сказала посадовиця.

Близько 15-ї години після наради до мешканців вийшли представники влади з оголошеним рішенням про створення робочої групи, перше засідання якої відбудеться у понеділок, 29 квітня, о 15:00 у Самбірській районній державній адміністрації. Туди запрошують й ініціативну групу від протестувальників. Але попередили, що швидкого рішення чекати не варто.

Натомість, за словами організатора акції Володимира Виноградського, рішенням влади активісти не задоволені, тож в понеділок о 7:30 збираються на повторний мітинг.

User Image
Олена Лещенко
  • 0
  • 2583
Схожі публікації