Ця музика не має меж: У Львівській Опері відбувся концерт-реквієм «Пам’яті нескорених» | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
23 Лютого, 19:53
logo-black

Ця музика не має меж: У Львівській Опері відбувся концерт-реквієм «Пам’яті нескорених»

Цієї середи, 22 лютого, у Львівській національній опері відбувся концерт-реквієм «Пам’яті нескорених», присвячений пам’яті загиблих внаслідок російського повномасштабного вторгнення українців.

Чимало людей зібралось у залі Оперного театру, аби почути “Реквієм” Джузеппе Верді та разом з тим відрефлексувати ті жахи, які сьогодні переживає кожен українець. Серед відвідувачів було чимало іноземців, а також молоді курсанти.

Перед початком концерту у повній залі з різних кутків чується гомін. Однак після того, як у театрі дзвенять три дзвони, сповіщаючи про початок заходу, настає мертва тиша. На сцену виходить оркестр Львівської національної опери, а слідом за ним й ведучі, які ознайомлюють глядачів із тим, що відбуватиметься на сцені.

Перед самим дійством до відвідувачів також звернулась заступниця міністра культури Галина Григоренко. Вона привітала людей в залі та зазначила, що у цей час надзвичайно важливою є підтримка нашого культурного фронту світових митців.

«Цей проєкт присвячений жертвам 9-річної війни і, зокрема, річниці повномасштабного вторгнення на територію нашої держави. Я думаю, сьогодні надзвичайно важливо те, що міжнародно визнані митці приїжджають в Україну, підтримуючи наш культурний фронт. Водночас українські митці не припиняли своєї творчої діяльності від 24 лютого. Навіть в бомбосховищах, в підвалах, на станціях метро вони працювали, не покладаючи рук», – зазначила Галина Григоренко.

Далі під бурхливі оплески на сцені з’явилась канадська диригентка українського походження Кері-Лінн Вілсон. Коли в залі знову стало тихо, оркестр Львівської національної опери виконав Державний гімн України, повна зала людей разом з хором долучились до його виконання.

Проспівавши гімн, розпочався концерт. На сцені з’явився Марко Комонько, відомий скрипаль та заслужений артист України, який в супроводі оркестру Львівської опери виконав соло у композиції української композиторки Вікторії Польової “Буча. Lacrimosa”. У багатьох присутніх на очах бриніли сльози від того, які болючі спогади піднімала з пам’яті кожна нота.

Далі на сцені зазвучав “Реквієм”. Солісти Львівської національної опери в супроводі оркестру та хору заполонили серця глядачів. У залі панувала мертва тиша, люди з захватом споглядали за дійством на сцені театру. Лише поміж короткими перервами між частинами «Реквієму»  зала наповнювалась гучними оплесками, які замовкали одразу ж після помаху рук диригентки.

Концерт тривав близько двох годин. Коли Кері-Лінн Вілсон востаннє змахнула руками, завершивши дійство на сцені, у залі залунали бурхливі оплески, люди зусібіч гукали «Браво!».

Оплески тривали декілька хвилин, впродовж яких вражені і розчулені глядачі дарували солістам та диригентці квіти. Кері-Лінн Вілсон, помітивши перед собою молодих курсантів у військовій формі, подарувала їм білі троянди зі свого букету.

У коментарі Львівській мануфактурі новин диригентка зізналась, що для неї було великою радістю виступити у Львівській Опері.

«Це була особлива мить, щоб показати, що я з вами, що весь світ з вами. І мистецтво – це найкращий шлях. Яка музика, окрім «Реквієму» Верді та «Буча. Lacrimosa», найкраще розкаже про це? Ця музика не має меж. Крім того, наш концерт транслювали онлайн у Facebook, YouTube та на радіо, тож його зможуть почути люди у цілому світі! У мене немає слів, щоб висловити своє захоплення! Я дуже рада, що мені вдалося виступити у Львівській національній опері!», – емоційно поділилась Кері-Лінн Вілсон.

Вікторія Михаць

Фото – Юрій Грязнов

  • 0
  • 283
Схожі публікації