У Львові в Дитячій лікарні Святого Миколая відкрили відділення реабілітації UNBROKEN KIDS | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
31 Травня, 19:00
logo-black

У Львові в Дитячій лікарні Святого Миколая відкрили відділення реабілітації UNBROKEN KIDS

Сьогодні, 31 травня у Львові в Дитячій лікарні Святого Миколая відбулося відкриття дитячого відділення реабілітації UNBROKEN KIDS, де допомагають дітям, які постраждали внаслідок війни або від інших випадків. Також паралельно із відкриттям у лікарні відбулось свято до Дня захисту дітей. Його для своїх маленьких пацієнтів влаштували медики лікарні. 

Серед пацієнтів відділення – постраждалі під час війни із мінно-вибуховими травмами, осколковими та вогнепальними пораненнями, опіками, діти із наслідками ДТП, порушеннями роботи мозку та іншими діагнозами.  

Одним з присутніх на заході був 10-річний Михайлик Воловиков. Хлопчик отримав осколкове поранення у Херсоні – уламок потрапив у небезпечну ділянку мозку дитини. Аби повернути маленькому пацієнту повноцінне дитинство, з ним працює реабілітаційна команда. 

“Мрій у мене не має. Я не мрію, щоб закінчилася війна, бо вона і так закінчиться. Нащо мені про це мріяти. Колись я мріяв стати боксером але тепер не вийде”,- наголошує Михайлик. 

Серед запрошених гостей була 13- річна Яна Степаненко, яка також є однією наймолодшою амбасадорок, що збирала кошти на відкриття відділення. Дівчинка втратила кінцівки під час ракетного удару по вокзалу у Краматорську. 

“Я бачила дуже багато реабілітаційних відділень за кордоном але оглянувши нове львівське відділення зрозуміла, що діткам тут буде чудово”,- сказала Яна Степаненко. 

Ще одним незламним хлопчиком є 12-річний Миколка з Волині, якого торік наприкінці весни, коли той їхав на велосипеді у рідному селі, збив мотоцикліст. 

“Рік тому у нас була травма, потім чотири з половиною місяці коми, після якої ми почали шукати центр реабілітації. Люди порекомендували звернутися у Львів до Дитячої лікарні Святого Миколая. Ми маємо результат. Зараз проходимо вже четверту реабілітацію тут. Ми бачимо прогрес, бо коли приїхали вперше, Миколка міг тримати тільки голову, а тепер вже стоїть з трапецією і починає сам ходити”, – каже мама Миколки, Валентина. 

Реабілітаційне відділення UNBROKEN KIDS є одним із найбільших в Україні та розраховане на 20 ліжок. Це – унікальне місце, де діти, які постраждали від війни, та ті, хто мають особливо важкі діагнози, отримуватимуть комплексну кваліфіковану медичну допомогу. Відновити його та адаптувати до актуальних потреб вдалося силами близько 90 благодійників. Це – школи, організації, соціально відповідальний бізнес, фонди та просто небайдужі люди.  

На відкриття та екскурсію новим дитячим відділенням реабілітації UNBROKEN KIDS завітав міський голова Львова Андрій Садовий. 

“В лікарню діток привозять і вони як правило плачуть, але прийшовши сюди, вони будуть мати усмішку. Для батьків бачити, як діти сміються це – найкраща радість в житті. Тому велика честь, що ми маємо багато друзів-партнерів, організацій, які долучилися. Це велика Божа справа”,- сказав Садовий. 

У новому дитячому відділенні реабілітації UNBROKEN KIDS відтепер є усе необхідне для повноцінного відновлення маленьких пацієнтів: басейн, інноваційна система для відновлення навичок ходьби навіть для пацієнтів із найважчими ураженнями, зали ерготерапії та фізичної терапії, VR-технології доповненої реальності для занять у формі гри, два просторих зали для реабілітації, кабінет психолога та яскраві мотивуючі малюнки на стінах.  

User Image
Адріана Карапінка
  • 0
  • 66
Схожі публікації