У Львові волонтери почали шити окопні гамаки для військових: як долучитися – Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
13 Березня, 18:40
logo-black

У Львові волонтери почали шити окопні гамаки для військових: як долучитися

Місяць тому у Львові волонтери почали виготовляти окопні гамаки. Їх можна використовувати як для відпочинку, так і для перевезення поранених. Як відбувається процес виготовлення та якої допомоги потребують, волонтери розповіли Львівській мануфактурі новин.

38-7

Задум такого окопного гамака належить самим військовим. Волонтер Віктор Палас розповідає, що одна із бригад звернулась до нього із запитом, аби допомогти облаштувати їм простір, коли вони перебувають в окопі.

«Це був запит від військових. Вони навіть зробили невеличне креслення, як вони це бачать. Звісно, в процесі ми це вдосконалили. Ми відійшли від початкового варіанту, але основний задум залишився. Насамперед, гамак мав би висіти в площині окопу. Це мали бути дві палки або труби по довжині, і дві поперечні, аби він не падав», – розповідає волонтер.

Тому гамак певною мірою нагадує форму тубуса. Всередину може залізти військовий, щоб поспати або просто відпочити. В підвісному стані важливо, щоб нижня частина не торкалась землі.

До того ж, цей виріб є водонепроникним та міцним, адже його виготовляють із відповідної тканини – тенту або брезенту. Волонтери використовують тканину «Оксфорд» із покриттям 600 мм, яка не намокає від дощу чи снігу.

40-8

Згодом волонтери вдосконалили цей гамак таким чином, що його також можна використовувати як ноші для транспортування поранених.

Виготовлення одного гамака забирає лише годину. Але зараз перед волонтерами стоїть кілька викликів, які гальмують процес. Насамперед, це пошук тканини і коштів на її закупівлю. Також бракує якісних швейних машинок. Волонтери розповіли, що небайдужі люди принесли їм дві, але вони постійно ламаються.

36-10

Долучитися до доброї справи, принести тканину або швейну машинку для виготовлення окопних гамаків для військових можна у волонтерський центр у Львові, на Пасічній, 49а.

Ірина Марчук

  • 0
  • 130
Схожі публікації