«Вчився складати по відео в Інтернеті»: на Львівщині священник збирає дрони для військових (ВІДЕО) | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
10 Лютого, 19:02
logo-black

«Вчився складати по відео в Інтернеті»: на Львівщині священник збирає дрони для військових (ВІДЕО)

На Львівщині священник спільно з волонтерами збирає дрони для військовослужбовців. Станом на сьогодні на їхньому рахунку вже 63 літальні апарати.

LMN поспілкувалась з священнослужителем та дізналась більше про допомогу нашим військовим, а також безпосередньо про те, як виникла ідея збирати дрони.

Отець Михайло з Львівського району активно долучається до допомоги нашим Захисникам та Захисницям ще з 2014 року.

«Коли почалась анексія Криму та східних терен України, ми тут, на місці, підключались до допомоги, адже ситуація була критичною. Ми збирали одяг, теплі зимові речі, харчування та передавали туди. Долучались до допомоги, як могли», – пригадує священнослужитель.

Згодом священник та місцеві волонтери вирішили самостійно доставляти допомогу бійцям на фронт. З того моменту і до сьогодні вони їздять по всій лінії фронту для того, щоб усі посилки прибули до військових персонально у руки.

Отець Михайло є головою громадської організації «Апостольська Чота». Вона була створена ще в перші роки війни.

«Ми з молоддю завжди їздили в табори. І в один такий табір у 2015 році ми взяли з нами добровольців. Нашій молоді дуже сподобалось з ними. А вже після табору бійці приїхали до нас сюди. Ми зустрілись, і тоді один із добровольців запропонував нам створити свою організацію», – пригадує священник.

Назвали її «Апостольська Чота». Частинка «чота» (тактичний підрозділ, до якого входило в середньому 30 осіб) символізував кількість учасників організації. Інша частинка – «Апостольська» – пішла від позивного отця Михайла, якого ще у 2014 році військові прозвали «Апостолом». Станом на сьогодні чисельність учасників організації налічує 300 осіб.

«Не знаю точно, з чим пов’язаний цей позивний. Можливо, у військових якась своя візія на це була. Тим не менш, цей позивний до сьогодні так і залишився», – каже священник.

Коли військових почала більше забезпечувати держава, а потреби в активному волонтерстві як такої під час АТО не було, громадська організація та безпосередньо отець Михайло почали займатись духовним та патріотичним вихованням місцевої молоді.

«Ми проводили різні заходи, знімали фільми. Ось наприклад , фільм «Незламні» – вже
зняли та випустили, інший фільм «Лемик. Постріл в обороні мільйонів» – у процесі зйомок, адже майже на завершення роботи над фільмом розпочалось вторгнення», -», – розповідає духівник.

За словами отця Михайла, з початком повномасштабного вторгнення духовно-патріотична діяльність організації частково зменшилась через потребу у допомозі військовим. Водночас, волонтерська діяльність лише набрала обертів.

«Зараз ми відзначаємо лише найважливіші події, наприклад – день народження Бандери. Це – наша традиція. Ми в цей день по місту йдемо смолоскипною ходою. Втім зараз ми усі на 100% підключились до допомоги Захисникам. Намагаємось допомогти усім, чим можемо», – наголошує священник.

Отець пригадує, що на початку повномасштабного вторгнення це була незначна допомога, однак згодом з підтримкою та допомогою громади масштаби цієї допомоги лише зростали.

«Спершу був такий більше «лайт» режим. Тоді нам здавалось, що тепловізор – це найдорожче, що ми робили. Але, на щастя, наша громада дуже свідома, і вже скоро наші масштаби зросли. Були випадки, коли нам потрібно було на квадроцикли зібрати кошти, то ми зібрали 200 тисяч за одну добу. І таких зборів було багато», – зауважує священник.

Зараз отець Михайло спільно з трьома волонтерами самостійно складають дрони для наших захисників. Священник каже, що така ідея виникла після чергової поїздки на фронт.

«Ми повертались якось з фронту, тоді дрони вже добре надокучали ворогу. Ще не в таких
масштабах, як зараз, але вже тоді з’являлось розуміння, наскільки вони потрібні. По дорозі додому один із наших волонтерів запропонував також спробувати збирати дрони. Ми глянули в Інтернеті, як вони складаються, замовили перші комплектуючі», – пригадує духівник.

На складання першого дрона у волонтерів пішло близько 6 годин. До того ж, вони відразу зіткнулись з невдачою – перша відеоплата згоріла, оскільки були певні помилки під час процесу складання. Втім, виправивши ці нюанси, дрон запрацював.

«Перший наш дрон вийшов трохи кострубатий, смішний. Але ми його також відправили на фронт, він теж там літав. А от вже наступні наші роботи були значно кращими»,», – каже священник.

Деталі на перші дрони волонтери замовляли на китайських сайтах, однак через складну логістику, решту дронів робили з комплектуючих, які закупили в Україні.

«Тут деталі набагато дорожчі. Адже є чимало людей, які перепродають ті ж китайські деталі, але в рази дорожче, а попит мають шалений, адже багато волонтерів зараз збирають дрони», – каже священник.

Сьогодні, за словами отця Михайла, на складання одного дрона він витрачає близько двох годин. Найбільше за один день волонтерам вдалось зібрати одразу 8 літальних апаратів.

Свої дрони волонтери позначають по-особливому – піснею «Ой у лузі червона калина». На думку отця Михайла, це одразу піднімає бойовий дух наших хлопців.

Станом на зараз волонтери вже встигли скласти 63 дрони, а 25 із них – вже на фронті допомагають нашим бійцям. Також отець Михайло вже отримав декілька звітів від військових щодо ефективності роботи цих дронів.

«Нашими дронами збили «буханку» [УАЗ – ред.], в якій їхали вороги, мотоцикл із коляскою, а також підбили БТР. А ще є такий славнозвісний ролик, на якому росіянин намагається наш дрон лопатою збити. Це був фатальний момент, який зняла камера. Він [ворог] кидає лопату в дрон, але промахується», – ділиться священник.

 


На запитання про те, чи не перешкоджає професія такій діяльності отця, священник каже, що зараз місією кожного українця є захист своєї землі, відтак допомога нашій армії є нашим обов’язком.

«Вбивство ворога на війні є виправданим церквою. Тобто це не рахується гріхом, адже оборона своєї землі  – свята місія, яку християни виконують. Прийшов агресор, входить на наші терени, і для того, щоб захистити людей, які тут живуть, наші військові мусять боронити свою державу», – зазначає священник.

За словами отця Михайла, усі дрони вдалось реалізувати виключно завдяки допомозі громади. Також фінансово долучаються інші парафії громади. Також організацією «Апостольська Чота» були проведені дві великі благодійні події «Українська хустина – традиція родинна», а також «Молитва на Різдво», під час яких збирали
кошти на дрони.

«Буває, ми просимо підтримати та зібрати кошти, і вони підключаються. Буває, вони самі виявляють бажання і приносять чи передають нам кошти. Особливо зараз, в час різдвяної коляди, багато парафій не лише з міста, але й з околиць, приходили та приносили нам кошти», – каже священник.

Вже незабаром отець Михайло разом з волонтерами відправиться на фронт, аби відвезти бійцям дрони та іншу допомогу. Водночас вони вже зібрали кошти на нові деталі, тож після повернення із зони бойових дій волонтери продовжуватимуть складати дрони.

User Image
Вікторія Михаць
  • 0
  • 4553
Схожі публікації