Відчути самобутній дух української культури: у Львівській опері відбувся концерт «ГУЦУЛІЯ» | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
06 Серпня, 13:40
logo-black

Відчути самобутній дух української культури: у Львівській опері відбувся концерт «ГУЦУЛІЯ»

Вчора, 5 червня, у стінах Львівської національної опери відбувся концерт національного академічного Гуцульського ансамблю пісні і танцю «ГУЦУЛІЯ». LMN побувала на цьому динамічному дійстві.

Чимало людей зібрались цього суботнього вечора, аби побачити та почути самобутність однієї із найдавніших українських культур. У театральних кулуарах був справжній аншлаг. Серед відвідувачів було чимало іноземців.

Усі гості, затамувавши подих, чекали на цей концерт. Аж раптом тихі перешіптування змінило оповіщення повітряної тривоги, тож люди попрямували в укриття. Та навіть це не завадило провести феєричний концерт у Львівській опері.

Після закінчення тривоги, люди повернулись на свої місці. Відтак, вони з ще більшим нетерпінням чекали моменту, аби на декілька годин відчути дух Гуцульщини.

У театрі пролунали три дзвони, сповіщаючи про початок заходу. Глядачі чують звук трембіти та бачать перед собою увесь колектив Гуцульського ансамблю у неймовірному вбранні. Концерт розпочався відомою піснею «Ой у лузі червона калина…», яка у наш час символізує незламний дух українців. Під гучні овації учасниці колективу вийшли з хлібом та рушниками, який означав те, що вони раді вітати усіх людей, які зібрались сьогодні.

Згодом у виконанні ансамблю прозвучала ще одна пісня «Йшли селом партизани», яка супроводжувалась гучними оплесками та оваціями. Однак, коли прозвучала пісня «Батько наш Бандера», оплески стали ще гучнішими, люди піднялись зі своїх місць та почали підспівувати артистам.

Чимало відомих пісень прозвучало у цей вечір, серед них: «Гуцулка Ксеня», «Вівчарик», «Ой ти, дівчино, з горіха зерня» та інші. Під деякі із них хотілось ставати у танець, а інші – торкались найчуттєвіших струн душі.

Увесь концерт супроводжувався енергійними танцями. Молоді дівчата разом із хлопцями виконували старовинний гуцульський танець – аркан. Веселі та запальні пісні змінювались на ліричне виконання у супроводі скрипки. Таким феєричний видався концерт «Гуцулія».

Учасникам колективу вдалось показати на сцені неймовірну річ – поєднати культуру Гуцульщини, Бойківщини, Опілля та Покуття. Традиційні вбрання, запальні народні танці, відомі пісні, скрипка, барабани, трембіта – усе це настільки тісно переплелось у виконанні артистів, що викликало величезне захоплення в залі.

Протягом усього концерту у глядачів було відчуття, що вони стали учасниками феєричного дійства – героями фільму кінорежисера Сергія Параджанова «Тіні забутих предків». Запальні гуцули показали усю свою самобутню культуру на сцені Львівської опери.

Концерт тривав близько двох годин. Чимало пісень зривали гучні овації, однак, вкінці дійства пролунали ще бурхливіші оплески, люди зусібіч гукали «Браво!».

 

Ірина Марчук

  • 0
  • 474
Схожі публікації