Волонтери вчили вихованців Лаврівського дитбудинку правильно чистити зуби – Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
22 Травня, 17:26

Волонтери вчили вихованців Лаврівського дитбудинку правильно чистити зуби

 

Марія Оринчак

 

Наприкінці минулого тижня волонтери ГО «Люди Країни» разом з молодими стоматологами Старосамбірщини навідались до Лаврівського дитячого будинку. Кожній дитини, окрім традиційних солодощів, подарували набір з зубною щіткою, пастою та іншими необхідними речами для гігієни ротової порожнини.

«На жаль, навіть більшість дорослих не знає, як правильно чистити зуби. У моїй практиці були випадки, коли 70-річні бабусі після ознайомлення з правильною технікою чищення зубів, казали, що все життя чистили зуби неправильно. Тому недивно, що діти теж не знали. Але, що важливо, їм було дуже цікаво – вони справді хотіли засвоїти отримані знання. А буває таке, що дорослим на прийомі показуєш, а вони навіть не дивляться», – розповідає волонтерка Маріанна Товарницька.

Стоматологи запропонували дітям у разі потреби звертатись до них за безкоштовною допомогою. Кажуть, готові проводити також постійні профілактичні огляди. Єдина проблема: щоб хтось довозив дітей до їх клініки у райцентр, бо в дитбудинку зробити повноцінний огляд складно.

«Треба, щоб була якась відповідальна особа, можливо, з персоналу, яка буде брати кожну дитину за руку і привозити хоча б раз в півроку до нас. Загалом, ситуація із здоров’ям зубів не така вже й погана. Вихователі кажуть, що за потреби звертаються до державних стоматологів. Але коли проблема серйозніша, коли треба допомога ортодонтів, то, я так розумію, шукають спонсорів, які б могли допомогти конкретній дитині», – каже Маріанна.

Стоматологи кажуть, щоб було б добре, якби до дітей частіше приїжджали саме з такими просвітницькими лекціями та привозили їм замість м’яких іграшок такі практичні подарунки.

60716581_853296651698198_4448358900470644736_n
  • 0
  • 573
Схожі публікації