Вони потребують любові та турботи: як херсонські чотирилапі тварини адаптовуються у «Домівці врятованих тварин» | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
26 Червня, 19:58
logo-black

Вони потребують любові та турботи: як херсонські чотирилапі тварини адаптовуються у «Домівці врятованих тварин»

«Домівка врятованих тварин» – це благодійна організація та фонд, який до початку повномасштабної війни був орієнтований лише на диких тварин. Проте після 24 лютого волонтери почали евакуйовувати з фронту собак, котів, кроликів, шиншил та інших домашніх улюбленців і знаходити їм прихисток.

Після того, як російські окупанти підірвали 6 червня Каховську ГЕС, львівські волонтери вирішили поїхати на Херсонщину та допомогти евакуювати тварин. Під час першої поїздки їм вдалось привезти майже 170 чотирилапих. Та на цьому вони не планують зупинятись.

LMN побувала у «Домівці врятованих тварин» та дізналась, як домашні улюбленці змогли адаптуватись на новому місці і як кожен із нас може допомогти їм у цьому.

Вибухи, люди і тварини

Волонетри розповідають, що за день до того, як сталась ця страшна катастрофа, у них поламався автобус, яким вони перевозять тварин. У день підриву водосховища вони твердо вирішили, що потрібно якомога швидше шукати автобус, аби їхати рятувати чотирилапих. На щастя, у той день, їм допомоги небайдужі люди, які до того ж, приносили у «Домівку» їжу, питну воду, корм для тварин, клітки та переноски.

Наступного дня, 7 червня, близько десяти волонтерів поїхали на евакуацію тварин. Серед них був Володимир. Чоловік сам із Нової Каховки, але після початку повномасштабної війни переїхав до Львова та зараз опікується собаками у притулку.

«Коли ми приїхали, то там були вибухи. Їздили і по будинках, евакуювали тварин і забирали звідтам, де було уже менше води. Потім ми ще поїхали в Антонівку. Там уже люди підходили і брали гуманітарну допомогу, а з ними і собаки прибігали. Коли піднялись вище, де були приватні будинки, то там було багато котів, яких полишали, тому що багато хто виїхав. Давали переноски людям, які за ніч допомогли нам тварин позбирати»,  – розповідає Володимир.

Загалом волонтери були там чотири дні. За цей час їм вдалось евакуювати 96 котів і 72 собаки. Водночас у притулку залишились інші працівники, які вдень та вночі будували вольєри для тварин, аби мати змогу прийняти всіх.

Ажіотаж за «Кавунчиками»

Коли працівники притулку привезли тварин до Львова, то відразу був ажіотаж. Люди хотіли забрати тварин. Також були і такі, що погоджувались взяти кота чи собаку на перетримку (коли у притулку немає достатньо місця, то тварин можуть дати іншим людям на кілька місяців). Водночас, у притулку наголошують на тому, що тваринам також потрібна була адаптація до нового місця, тож з ними не можна було гуляти чи проводити час одразу.

«Собачки були дуже втомлені з дороги. Але згодом вони зрозуміли, що їм тут нічого не загрожує. У них нарешті є спокій, любов і турбота. Тож зараз вони гуляють. Люди знають, що це херсонські тварини, тому жартома іноді називають їх «Кавунчиками». Всі собаки зараз у спокої, вони їдять, з ними все добре. Коти по-іншому поводяться. У них буває так, що стрес зовні не проявляється. Але вони мусять пройти карантин, багато із них із інфекціями. Ми їх зараз лікуємо. Як тільки стає краще – то відпускаємо у приміщення до всіх, щоб вони взаємодіяли з людьми та адаптовувалися», – каже працівниця «Домівки врятованих тварин» Вікторія.

До того ж дуже багато тварин пройшли через охолодження. Зараз у них різні інфекції, деякі мають рани. Таких тварин одразу відправили на карантин. І тільки пізніше їм уже дозволяють контактувати з іншими людьми.

У притулку розповідають, що ретельно слідкують за станом здоров’ям домашніх улюбленців. До прикладу, котів можна забрати тільки після того, як вони пройшли двотижневий карантин. Проте після того, як львівські зоозахисники привезли тварин до притулку, люди були ладні забирати тварин одразу. Так, одразу ж 11 червня, волонтерам вдалось прилаштувати 21 тварину.

Водночас, у такому випадку, тварину одразу потрібно відвезти до ветеринара, вакцинувати, вивезти глисти та стерелізувати або каструвати. Працівники «Домівки» наголошують, що це обов’язкова умова. Крім того, вони укладають договір із новими господарями та перебувають весь час на зв’язку із ними, аби контролювати стан чотирилапих.

Як знайти друга або допомогти

Більшість із тварин, яких евакуювали – вуличні. Навіть були дикі кошенята, які до того не контактували із людьми та навіть шипіли. Чотирилапі були наляканими, тож не одразу підпускали до себе когось. Однак поступово вони звикали до усього нового та змогли адаптуватись.

Працівники розповідають, що були такі випадки, коли люди приходили та хотіли взяти саме тих цуценят, яких евакуювали з Херсону. Проте потім вони забирали дорослого песика, який уже рік у притулку, адже він їм більше припадав до душі.

За цей час чимало тварин уже прилаштували. Однак більша частина чотирилапих все ще чекає на нову сім’ю. Вони потребують любові та турботи. Їхні оченята не залишають байдужими нікого. У кожного із них своя історія. Проте їх об’єднує одне – усі вони хочуть знайти нову домівку та відчути тепло та опіку.

Зараз кожен охочий може прийти та допомогти притулку: прогулятись із собаками або допомогти із прибиранням (але для цього потрібно брати змінний одяг). Крім того, «Домівці врятованих тварин» також можна допомогти фінансово. Усі реквізити можна знайти тут.

Ірина Марчук,  Вікторія Михаць

  • 0
  • 130
Схожі публікації