Справа волонтерів й митника: яка доля чекає Остапа Козака – Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Справа волонтерів й митника: яка доля чекає Остапа Козака
03 Серпня, 13:00
logo-black

Справа волонтерів й митника: яка доля чекає Остапа Козака

Минулого місяця LMN розповідала, про інцидент, який трапився на пункті пропуску «Смільниця». Тоді, митник Остап Козак відмовився пропускати машину, яку волонтери везли для 95-тої окремої десантно-штурмової бригади. Крім того, за їхніми словами, він перебував на підпитку та натякав на хабар.

Тоді ж ми звернулись за коментарем до Львівської митниці та нарешті отримали відповідь.

Зазначимо, що раніше виконувач обов’язків начальника Львівської митниці Андрія Кузнік прокоментував інцидент, який трапився 14 липня.

Зокрема, пан Кузнік зазначив, що єдине покарання, яке чекає на Остапа Козака – профілактична бесіда, через те, що… митник був зобов’язаний пояснити громадянам, що відеозйомка на митних постах заборонена законом.

Згодом, цю відповідь прокоментували і самі волонтери. Владислав Орлов зазначив, що він був шокований, коли переглянув відповідь Андрія Кузніка. Він зауважив, що почув лише позицію митника Остапа Козака (який і затримав їх авто), але словами в.о. керівника «Львівської митниці»:

«Ваші пояснення пане в.о. Львівської митниці ми особисто вважаємо нікчемними. Ми ще раз вимагаємо повного всебічного розгляду цього питання: вимагаємо викликати нас до себе, де ми зможемо пояснити свою позицію, подивимось разом стрім, побачити хто і як себе поводив. Можливо, ми себе неправильно вели, чи грубили, чи невірно спілкувались із посадовими особами? Або може ваш підлеглий поводився зухвало: гримав дверима перед носом, матюкався? Чи може ваші підлеглі на робочому місці засідали в одній із соціальних мереж, покидали зону митного контролю? Чи може ми щось неправильно зробили? Давайте сядемо і розберемося, а тоді кожен зробить висновок», – наголосив Владислав.

Однак, через декілька днів на сторінці у Facebook з’явилось відео зустрічі волонтерів разом із в.о. Львівської митниці Андрієм Кузніком.

«Ми дослухались до всіх зауважень волонтерів щодо конфліктної ситуації, яка сталася 14 липня на митному посту «Смільниця», висловили їм своє бачення і в кінцевому результаті дійшли згоди. Інцидент вичерпано», – зазначив Андрій Кузнік.

Тоді ж LMN звернулась за коментарем і до Владислава Орлова:

«Коли ми прийшли, ми пояснили всю ситуацію, як все відбувалось. Я так зрозумів, що була викладена позиція лише Остапа Козака. Ми вказали на ті недоліки, які власне викликають обурення і те, що немає телефону гарячої лінії, керівництва, немає жодного телефону довіри на видному місці. Також  повідомили, що він справді був у стані алкогольного сп’яніння, тобто все виклали, як показано в стрімі… Нам було повідомлено, що до Остапа Козака будуть вжиті заходи, які саме – не повідомили», – розповів Владислав Орлов.

Зрештою, LMN також отримала офіційний коментар від Львівської митниці, працівники якої фактично переклали відповідальність за роботу своїх підлеглих на іншу структуру.  У відомстві зазначили, що волонтери мали б звернутись до припису  Національного агентства з питань запобігання корупції та надати усі докази. А зважаючи на те, що вони цього не зробили, митника Остапа Козака не зможуть притягнути до дисциплінарної відповідальності:

«У зв’язку із відсутністю жодних доказів на підтвердження факту перебування посадової особи митниці у стані алкогольного сп’яніння, немає підстав для проведення перевірки з окремих питань…Оскільки на даний час не встановлено факту вчинення дисциплінарного проступку Козаком О., останнього не може бути притягнуто до дисциплінарної відповідальності», – йдеться у повідомленні.

10-62
12-71
14-45

Крім того, у Львівській митниці ще раз зазначили, що єдине покарання, яке чекає на Остапа Козака – профілактична бесіда, адже він не пояснив громадянам підстави для затримки товарів чи перевірки, спрямованої та встановлення факту дотримання вимог законодавств під час переміщення товару.

І на останок, як вказано у відповіді, із власної ініціативи Остап Козак вирішив пройти перевірку на стан алкогольного сп’яніння після робочої зміни. Результат виявився негативним.

Та відповіді на питання чому волонтерів затримали майже на 17 (!)  годин і як саме митниця “дослухалася” до зауважень ми, на жаль так і не почули.

Ірина Марчук

Відео