У Славському більше не буде сміттєзвалища, але буде сортувальна лінія | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Славському більше не буде сміттєзвалища, але буде сортувальна лінія
07 Листопада, 18:41
logo-black

У Славському більше не буде сміттєзвалища, але буде сортувальна лінія

Жителі Славської громади отримали шанс на порятунок навколишнього середовища, яке протягом десятиліть забруднювалося через сміттєзвалище. Вирішити проблему працівники селищної ради планують шляхом рекультивації земель. За який період часу ліквідують екологічну загрозу розповів LMN селищний голова Володимир Бега.

Нагадаємо, що працівники Славської селищної ради, 24 жовтня, оголосили тендер на проведення  рекультивації міського полігону твердих побутових відходів. Цю інформацію розмістили на офіційному сайті держзакупівель Prozorro.

Очікувана вартість робіт, як вказано у тендерній документації, 50 мільйонів 888 тисяч 327 гривень.

Як пояснив Володимир Бега, тендер оголосили лише зараз через те, що довго готували відповідну документацію.

«Оголосили тендер зараз тому, що тільки підготували документацію, адже на це потрібен час. Наразі сміття вивозять у Стрий»,- розповів він.

Також селищний голова поділився своїм поглядом на вирішення проблеми зі сміттям.

«Вирішенням цієї проблеми я бачу повністю вивезення всього сміття зі Славську. Те, що вже є на сміттєзвалищі на 90% не підходить для сортування. У тендері йдеться про облаштування сортувальної лінії. Вона допоможе сортувати сміття, яке ми будемо збирати в громаді перед тим, як вивозити його на Стрийський полігон для зменшення навантаження як на полігон, так і на транспорт, який його вивозить. Тут власне буде відбиратись та сировина, яку в подальшому будуть переробляти. Після її облаштування у Славському вже не буде сміттєзвалища, лише виключно сортувальна лінія…Все звісно залежить від погодних умов, однак ми плануємо зробити це в найкоротші терміни, за кілька місяців», – розповів Володимир Бега.

Зазначимо, що за словами очільника курортного селища, ризик забруднення навколишніх територій існує вже багато років.

«Ризик забруднення існує вже 50 років і добре, що зараз дійшли руки до вирішення цієї проблеми. Дивно, чому правоохоронні органи тільки зараз звернули на це увагу, а не 50 років тому, адже сміттєзвалище в нас з 1980 року», – зазначив Володимир Бега.

Нагадаємо, що нещодавно правоохоронці викрили керівників комунального підприємства у забрудненні земель селища Славське. Сума завданих збитків становить майже 2,5 мільйони гривень. Керівники комунального підприємства упродовж чотирьох років незаконно захоронювали сміття на Славському полігоні, хоч мали би його вивозити до Стрия.

В рамках проєкту рекультивації передбачені будівельні роботи та облаштування сортувальної лінії, а також доброустрій території.

Додамо, що рекультивація земель – це комплекс організаційних, технічних і біотехнологічних заходів, спрямованих на відновлення ґрунтового покриву, поліпшення стану та продуктивності порушених земель.

Вікторія Васильченко

User Image
Вікторія Васильченко
Відео