Без податків та доплат після війни: головне про нові правила розмитнення авто | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
18 Квітня, 12:42

Без податків та доплат після війни: головне про нові правила розмитнення авто

З 5 квітня і до завершення воєнного стану в Україні скасовані ПДВ, акциз та мито на ввезення транспортних засобів з-за кордону. Про нову процедуру та платежі, які все ж доведеться сплатити, розповів народний депутат Павло Бакунець.

– Павле Андрійовичу, новину про нульові ставки розмитнення вже знають усі, хто уже має або думає про покупку авто. Головне питання – чи треба буде сплатити всі ці платежі після війни?

– Однозначно – ні. В законі, який ми у Верховній Раді прийняли ще у березні, чітко зазначено скасування, а не відтермінування платежів. Тому не потрібно хвилюватися, що після перемоги України працівники митниці чи інших фіскальних структур попросять доплатити ці податки. Але варто пам’ятати, що крім ПДВ, акцизу та мита є ще ряд платежів, які все ж доведеться сплатити.

– Мова про сертифікацію та реєстрацію?

– Не тільки. До вартості авто за кордоном потрібно додати збір у Пенсійний фонд – це 3-5% від вартості авто, виготовлення сертифікату відповідності екологічним нормам – це 2-3 тис грн за легкове авто з Європи, оплатити реєстрацію – до 1 тис грн за послуги сервісного центру МВС, номерний знак та техпаспорт. Також врахуйте вартість доставки авто – це або послуги компанії, або ваша поїздка за кордон, транспортування та автоцивілку в Україні. А також після реєстрації варто провести базове техобслуговування – адже це безпека та мінімізація витрат в майбутньому. Попри це, в залежності від вартості, року випуску та двигуна, автомобілі подешевшають на 30-70%, порівняно з періодом до дії нового закону. Найбільша «знижка» виходить на авто старші 5-7 років з потужними двигунами.

– Закон стосується лише легкових авто з Європи?

– Він стосується транспортних засобів, ввезених в Україну звідусіль, крім росії та Білорусі. Це легкові та вантажні авто, мотоцикли, мікроавтобуси, причепи та напівпричепи. Але потрібно розуміти, що через війну і заблоковані порти ввезення авто з США, Канади, Кореї наразі не вигідне. Тому більшість транспортних засобів буде саме з Європи. І нагадую, що заборону виїзду чоловіків з країни наразі ніхто не відміняв. Тому для ввезення авто доведеться їхати тим, кому дозволяє закон, або ж замовляти послуги у відповідних компаній.

– Чи змінилася процедура ввезення, оформлення та реєстрації транспортного засобу?

– Насправді, не суттєво. Я уже спілкувався з кількома жителями Яворового краю, які придбали авто за новою процедурою. Якщо коротко, то процес звичний, трішки швидший і, зрозуміло, без сплати розмитнення.

– А як бути військовим, які зараз мобілізовані і захищають Україну далеко від дому? Думаю, багато не відмовилися б від можливості ввезти авто з такою знижкою.

– Насамперед, хочу подякувати кожному, хто зараз захищає Україну! Адже саме завдяки їм можлива і наша з вами розмова, і ввезення автомобілів, і життя кожного з нас. Для них найкращий спосіб – це доручити зайнятися пригоном авто комусь з рідних – дружині, батьками, сестрі чи брату. А після повернення додому перереєструвати авто на себе, наприклад, через договір дарування.

  • 0
  • 1546
Схожі інтерв'ю