Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
24 Грудня, 14:27
logo-black

Львівська сваха Тетяна Рак: «7 хвилин – достатньо, щоб знайти свою пару»

Тетяна Рак для декого більш відома як сваха. Допомагає людям краще пізнати одне одного та зійтись багатьом парам. Знайомить їх під час швидких побачень. Американську модель побудови справжніх стосунків налагодила у Львові рік тому. Про неї й розповіла LMN.

В уяві людей сваха – це, зазвичай, старша досвідчена пані. Ви ж така молода, звідки ідея?

Не повірите, ідея поєднувати долі прийшла після власного розлучення. Дуже хотілося чимось зайнятись, щоб не зациклюватись на проблемах. Потрібно було десь бігти та рухатись. Та й десь на початках думала, що так і собі буде легше знайти пару, – усміхається. – Правда, коли вже налагодила роботу, відчула межу. Особисте життя залишається особистим. Навчилась це розділяти. Субординація. Тому досі вільна.

Спід-дейтинг – американська модель встановлення відносин, як вдалось перенести її до Львова?

Насправді в Україні вона діє вже кілька років. І судячи з відгуків, встигла виправдати себе. Це досить цікавий варіант знайомств, який дозволяє за короткий період часу познайомитися відразу з декількома партнерами.

Що існує така форма побачень, дізналась з американських фільмів. Дуже хотілося щось схоже організувати. Довелося багато опрацювати інформації. Треба було вивчити психологію, особливості чоловіків та жінок. В цьому помагали фахівці.

 Як відбуваються такі побачення?

Працюю із двома видами груп «Стандартна» – жінки від 18 до 35 років та чоловіки від 25 до 40, та «Середнього віку» – жінки 35+ і чоловіки 40+. Запрошую учасників зустрічі у затишний та зручний заклад. Один біля одного ставимо столики, за якими сідають дівчата, партнери –  навпроти. Спілкуються парами. Через кожні 7 хвилин мужчини пересідають за наступний столик по колу. Спілкування відбувається до тих пір, поки всі учасники побачення не поговорять один з одним. У кожного є карта симпатій, у ній учасники відмічають того, хто сподобався. Після заходу граємо «Мафію». Така ігрова форма краще розслабляє людей та допомагає розкритися. Карти симпатій рекомендую здавати після гри.

80246439_2592279927717128_6330520862155866112_n

Але за такий короткий час важко, напевне, пізнати партнера?

Думка про людину насправді складається приблизно за кілька секунд. Тому 7 хвилин більше, ніж достатньо, щоб визначитися – симпатична вам особа, що сидить навпроти, чи ні. За цей час можна отримати навіть дуже детальну інформацію.

До того ж я переконана: якщо іскра не спалахне з самого початку спілкування, особа вам не цікава ні зовнішньо, ні внутрішньо, стосунки не складуться.

Перед початком зустрічі клієнти щось знають одне про одного?

Ні, у цьому є певна інтрига для учасників. Маю у планах зробити такий захід бізнес формату, де це буде можливо і де буде ще кілька опцій. Не хочу поки розкривати всі секрети.

В планах також інші заходи. Для цього роблю так звані опитування, щоб більше знати про клієнтів та їхні потреби.

Швидкі побачення відрізняються від сайту знайомств. Насправді там важко знайти пару. Попри те, що коло людей велике, варіантів не так вже й багато.

Коли ти бачиш людину, дивишся їй в очі і бачиш якусь емоцію – це зовсім по-іншому.

Що важливо розповісти про себе за кілька хвилин?

Зазвичай попереджаю, чого не варто говорити – це про колишніх, політику та релігію. Це не теми для перших побачень. Даю приклади тем для розмови, при цьому наголошую, що краще з’ясувати те, що є найбільш вагомим саме для вас – чи людина була одружена, чим займається, які цілі у житті, що зроблено для їх досягнення, хобі, тощо. Когось ці питання насторожують, а для когось є основними критеріями.

Скільки коштують такі побачення?

300 гривень, у вартість входить напій. Якщо людина у мене не перший раз, даю 10% знижку.

Коли приходять дівчата і хлопці, можете професійним оком побачити, яка пара зійдеться?

Іноді це добре видно. Люди, що симпатизують одне одному, мають особливий погляд. Свої побачення завжди влаштовую у центрі в неділю. Після спілкування вони у спеціальній анкеті, у графі симпатій, виставляють плюсики – хто сподобався. Намагаюсь обробити результати за пів години, щоб в разі, якщо пара зійдеться, люди далеко не розходились і мали можливість ще поспілкуватись. В такому випадку даю контакти їм одне одного. Не варто відкладати з цим: коли люди одразу зустрічаються, з того може щось вийти.

Буває, що мої клієнти приходять до мене на такі швидкі побачення по кілька разів і не можуть нікого собі знайти. А бувало, що і він, і вона прийшли перший раз, і одразу у них склалася пара. Контакти даю лише за умови 100% співпадіння. Якщо симпатія лише з однієї сторони, тоді, на жаль, ні.

Категорія людей, які до мене приходять, – люди, які багато працюють. Вони не мають можливості відвідувати молодіжні клуби, їм важко кудись вибратись, бо це дорогоцінний для них час. А до мене їм оптимально. Мої клієнти – зайняті люди, які не мають часу на влаштування особистого життя. Цим займаюся я.

Кого більше серед клієнтів – чоловіків чи жінок?

Це залежить від сезону. Влітку було більше хлопців, зимою дівчат.

А з чим це пов’язано?

Напевне, з особливістю статі. Чоловіки закохуються очима. Влітку дивляться на дівчат у коротеньких платтячках, спідницях, це спонукає їх знайти собі пару. Дівчата ж, навпаки, ближче до свят відчувають, що не хочуть бути самотніми у ці дні – прагнуть тепла, уваги.

Що важливо у стосунках?

Взаєморозуміння. Ніколи не слід думати, що ми можемо людину змінити. Якщо ви бачите якийсь недолік у своєму партнерові, вам треба подумати, чи можете ви з цим жити. Людину ви не зміните. Можна змінити або ставлення до партнера, або самого партнера.

Так само, як не слід думати, що поживемо-полюбимо. Відчуття медового місяця пройде, а все те, що вас дратувало у партнері, залишиться. Якщо немає любові, вирішувати навіть найменшу проблему у стосунках буде важко.

А як же ж бути, коли у партнера вже є діти?

Все залежить від людини. Комусь принципово, щоб у партнера не було попередньо дітей. Для когось це взагалі не має значення. До мене приходять і такі, що вже мали сім’ї і такі, хто взагалі не мав відносин. Люди різні.

Нещодавно мала клієнта в групі 35+. Розлучений, з сином бачиться на вихідних. У неділю, коли організовувала швидкі побачення, просто не мав де діти дитину. Домовились, що прийдуть разом на побачення. Таких чоловіків поважаю, і мої клієнтки також. Це говорить про відповідальність.

Часто партнери, що розірвали відносини, користуються послугами психолога. Це допомагає розібратися з попередніми стосунками, зрозуміти, що не так, аби не повторювати помилок у майбутньому.

Нарешті в нашому суспільстві відвідини цього спеціаліста вже не дивина, а навіть модно. Раніше люди після розлучень намагались вирішувати це питання самостійно, не справлялися з цим, ставали нещасними і часто робили нещасними тих, хто поруч. Іноді це йде від моделі стосунків наших батьків, де часто звучить: треба терпіти одне одному. Тому у нас часто відносини асоціюються з терпінням. Але в цьому моменті криється найбільше зло. Хтось дозволяє собі більше, а хтось готовий терпіти до кінця життя, не розуміючи, що може бути інакше. Ці рамки заважають. Але коли проаналізувати, які думки є нашими, а які нам нав’язали, – стає легше. Простіше почати нові стосунки. Насправді потрібно любити, поважати одне одного, у кожного має бути своє окреме заняття. Має бути щось спільне, те, про що можна домовитися і те, що об’єднує обох.

Що важливо для чоловіків, коли вони обирають?

Чоловіки завжди на перше місце ставлять доглянутість жінки. Дівчина у сукні, на підборах, з доглянутими руками, обличчям та волоссям буде в пріоритеті. Це важливо. Хлопці люблять очима, і це не секрет. Якщо нема симпатії, чоловік не захоче мати нічого з такою жінкою. Правда, ця симпатія може для кожного бути своя: комусь подобаються високі дівчата, комусь низькі, комусь худенькі, комусь, навпаки, пишних форм, але в будь-якому випадку жінка має сподобатись. Те, наскільки дівчина розумна, для більшості чоловіків не має першочергового значення. Є й такі, що бояться розумних.

Що принципово для жінок?

Якщо говорити про зовнішність, то обирають здебільшого високих. Але на першому місці для жінок важлива успішність чоловіка чи вдалося йому знайти себе у цьому світі, чогось досягти. Адже партнер може бути надрозумним, та не вміє застосувати знань на практиці.

Тут не варто плутати з меркантильністю. Меркантильність – це коли тобі абсолютно байдуже, який твій чоловік, що з ним буде нині, завтра, головне – його фінансовий стан.

Жінці важливо, щоб чоловік міг забезпечити її та майбутніх дітей. Це нормально. Адже кожна із тих, хто шукає пару, проектує себе на сім’ю. Рано чи пізно жінка піде у декрет, і тоді чоловік мусить дбати про родину.

Якщо дівчина добре заробляє, вона зазвичай шукає собі рівного. В іншому випадку їй просто не буде цікаво у таких відносинах. Це буде лише гра, а не кохання.

Чи приходять до вас статусні чоловіки?

Так, приходять такі, які дуже добре заробляють, але на стосунки не мають часу. Часто той, хто реалізувався на роботі, не приділяв особистому належної уваги. Є запити від таких клієнтів організувати побачення такого собі «бізнес класу» – у більш статусному місці і з індивідуальним підбором учасників. Для них дуже важливо, щоб не було меркантильності. Вважають, якщо жінка чогось досягла, то більше впевненості, що для неї гроші не на першому місці. Такі чоловіки більш перебірливі. Довго шукають.

Вірять ваші клієнти у справжнє кохання?

Знаю точно, що всі про нього мріють. Навіть ті, хто запевняє, що у нього не вірить. Кожен хоче зрозуміти, як це – коли кохаєш понад життя ти і так само хтось усім серцем любить тебе.

  • 0
  • 2783
Схожі інтерв'ю