Мирослава Королюк: “Успішна громада – та, в якій людям комфортно” | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
11 Жовтня, 19:21
logo-black

Мирослава Королюк: “Успішна громада – та, в якій людям комфортно”

Марія Ланівська

На посаду голови Хирівської об’єднаної територіальної громади балотується 9 кандидатів. Це одна з 4 громад, яку утворять на території теперішнього Старосамбірського району. Вона нараховуватиме понад 15 тисяч мешканців. Серед тих, хто претендує на посаду керівника громади, лише одна жінка  –  54-річна Мирослава Королюк. За її плечима 30-річний досвід роботи учителем математики та християнської етики у хирівській школі. Останні 5 років жінка очолює Слохинівську сільську раду. Про те, що планує реалізувати у разі перемоги, Мирослава Королюк розповіла LMN. Спілкуємось телефоном вранці у вихідний.

З 9 кандидатів на крісло очільника ОТГ ви – одна жінка, не боїтеся цього виклику? Чому наважились на такий крок?

– Я боюсь, що не вдасться втілити якийсь проєкт, реалізувати якусь ініціативу, допомогти комусь з людей. А гендерної конкуренції зовсім не боюсь. Думаю, це геть не перешкода. Коли тільки йшла мова про утворення громади, очікувала побачити серед кандидатів на голову ОТГ надзвичайно ерудованих, з великим досвідом місцевого самоврядування людей. А коли побачила, що балотуються мої колеги, зрозуміла, що насправді теж маю доволі багато знань, навичок та ідей, які можуть бути корисними для громади. Взагалі у мене проста мрія: хочу ходити чистими, безпечними, освітленими вуличками. Хочу, аби у населених пунктах нашої громади усе було акуратно, доглянуто, а головне комфортно для людей.

Що вдалось зробити за вашу каденцію у селі, де ви головували? Чим найбільше пишаєтесь? 

– Знаю, що в багатьох людей є гіркий досвід прийому в органах державної влади. Коли ти заходиш, а на твоє “Добрий день” ніхто навіть голову не підніме. Перш за все, я ставила перед собою завдання налагодити хорошу комунікацію з людьми. Хотілось, аби кожен, хто заходить до сільської ради, почував себе потрібним, йому було комфортно. Нам це вдалось, і цим я найбільше пишаюсь. А крім того, було багато проєктів та ініціатив: всі підприємства та магазини, які функціонують на території сільської ради, офіційно зареєстровані та сплачують податки до бюджету села. Ми освітлили усі 4 села, що входять до складу сільської ради. Це Городовичі, Слохині, Поляна та Сливниця. Також там зробили зручні зупинки громадського транспорту. Взяли на баланс котельню школи, яка була дуже занедбана, зробили там ремонт, закупили тенісні столи. Ми виділяли кошти на харчування учнів та загалом на школу. Щороку коштом села школярі з Городович їздили на туристичні змагання. У слохинівській школі збудували внутрішню вбиральню. Також оплачуємо зарплату фельдшеру з Городович. Це доволі велике село, люди дуже задоволені. Кажуть, що вона приїжджає на виклики у будь-який час дня.  Двічі ми мали субвенцію на “Школярики”. Планували ще дуже багато зробити, але цього року дощ порозмивав дороги та виникла непланова робота у Городовичах, Поляні.

О котрій годині розпочинається ваш робочий день, з чого саме? 

– Мій робочий день починається о 9.00. Коли приходжу у сільську раду, перш за все я годую своїх рибок в акваріумі. Далі перевіряю електронну пошту, займаюсь поточними справами та допомагаю мешканцям. Люди звертаються з найрізноманітнішими проханнями: інколи навіть просять контакти якихось установ чи людей знайти. Завжди стараюсь допомогти, чим можу. Зараз загалом людей багато приходить до сільської ради. Мешканці трохи не розуміють, як усе відбуватиметься після децентралізації, тому вирішили зараз, поки ще є сільська рада, вирішити усі справи, які відкладали 30 років (усміхається, – LMN).

Хто підтримує вас зараз? 

– Звичайно, рідні, друзі, колеги. Відчуваю підтримку деяких партій, хоч іду самовисуванцем. Маю людей, які підтримують допомагають, підказують різні юридичні моменти. Дехто сам пропонує допомогу – і це не може не тішити.

Ці вибори суттєво відрізнятимуться від попередніх. Як гадаєте, чого варто очікувати?

– Якщо говорити про керівника громади, то, думаю, людям зорієнтуватись буде не важко, бо ж буде ряд прізвищ і все. А от партійних бюлетенів, припускаю, буде дуже багато зіпсутих.  Загалом реформа децентралізації дає багато можливостей для громади. Є справді хороший шанс змінити життя мешканців ОТГ на краще. Але на це також впливатиме воля влади зверху. У бюджетах громад мають бути кошти, а для цього треба створити належні умови. Якби ми не старались, не працювали на місцях, якщо у бюджеті громади нема грошей, то дуже складно щось змінювати.

Хирівська ОТГ: з якою командою працюватимете у разі перемоги? Якими будуть перші кроки?

– Я знаю, на кого можу розраховувати у разі перемоги. Але думаю називати якісь прізвища зараз буде некоректно. Якщо стану головою громади, то перш за все, працюватиму над тим, аби знайти порозуміння з новим депутатським корпусом та розробити стратегію розвитку громади.

Які найнагальніші проблеми, на вашу думку, будуть у майбутній ОТГ?

– Проблем буде достатньо. Є ще дуже багато доріг, які не поремонтовані після весняної повені. У Хирові є велика проблема зі сміттям. Я багато цікавилась цієї темою і маю певні плани щодо розв’язання проблеми. Також у Хирові банально немає громадської вбиральні. І чи не найболючіше питання –  налагодження транспортного сполучення та забезпечення максимальної мобільності мешканців громади. Зараз, коли розмило дороги, 2 кілометри доводиться їхати 20 хвилин. А ще є села, в яких взагалі майже нема транспортного сполучення. Нещодавно їхала через села Іванів та Засадки, що неподалік дороги Хирів–Самбір через Скелівку. В Іванові, наприклад, побачили, що люди стоять біля так званого “клубу” (народний дім – LMN). Ми почали спілкуватись і виявилось, що люди чекають на машину з хлібом, бо в селі навіть магазину нема. І маршрутки теж не їздять. Літній пан з протезом каже: “Я б собі сам поїхав кудись щось купити, аби в ласку нікому не стояти. Так нема ж чим. Машину наймати дуже дорого”.  Там дорога ґрунтова, але вона доволі добра. В Засадках  така ж ситуація. У XXI столітті так точно не має бути, це треба змінювати якомога швидше. Хоча б пустити якийсь один автобус вдень через ці села.

Якою бачите Хирівську громаду через 5 років у разі вашої перемоги?

– Це точно буде успішна громада з системою відеоспостереження на всіх в’їздах та виїздах, в місцях найбільшого скупчення людей та на зупинках громадського транспорту. На території громади працюватимуть очисні споруди. Усі дороги будуть рівними, комфортними та безпечними. До цього часу розв’яжемо проблему із твердими побутовими відходами. Також у Хирівській ОТГ функціонуватиме дитяча спортивна школа з сучасним обладнанням. Буде максимально розширена сфера діяльності комунальних підприємств та відновлено до високого рівня роботу пожежної команди. І, звичайно, мешканцям громади надаватимуться якісні медичні, освітні та адміністративні послуги. Для мене успішна громада — та, в якій все для людей, в якій мешканцям безпечно та комфортно. І саме такою я бачу нашу Хирівську громаду у майбутньому.

  • 0
  • 2477
Схожі інтерв'ю