Василь Коваль: «Ми виграли 15 мікропроектів, реалізували всі задуми» | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
28 Грудня, 17:02

Василь Коваль: «Ми виграли 15 мікропроектів, реалізували всі задуми»

Христина Іваніків

Торік 29-річний Василь Коваль очолив новостворену Підберізцівську ОТГ Пустомитівського району. До того був головою Миклашівської сільради. Говоримо з ним про особливості управління громадою, про те, що вдалося зробити за перший рік.

 

– У чому основна користь реформи?

 

Найперше в тому, що громада стала господарем на своїй території. Ми є розпорядниками власних земель. Можемо продати ділянку на аукціоні, а кошти використати на розвиток громади. Ніхто краще, ніж місцеві мешканці, депутати чи голова, не знає, що потрібно зробити на місцях – яку вулицю першочергово треба освітити, де замінити вікна в школах, де зробити систему опалення. Тепер ми володіємо важелями впливу на освіту, культуру та медицину.

 

– З яким бюджетом громада стартувала? Чи достатньо коштів зараз?

 

ОТГ розпочало свою роботу з бюджетом у майже 38 мільйонів гривень, враховуючи усі субвенції. Думаю, у 2019-му ми вийдемо на суму 50 мільйонів гривень. 12 мільйонів за рік для нашої громади – це немалі кошти.

Спочатку були проблеми з освітньою субвенцією. Нам її не вистачало, оскільки у нас немає необхідної наповненості шкіл. Це приміська зона, тож багато дітей відвідують навчальні заклади у Винниках та Львові. Є певна формула, за якою визначають розмір освітньої субвенції. І якщо наповненість школи низька, коштів не вистачає. Але ми подолали цей дефіцит шляхом дофінансування, тож рік завершуємо без заборгованості.

 

– Брали участь в конкурсі мікропроектів?

 

Ми виграли 15 мікропроектів, залучивши 1 мільйон 700 тисяч з обласного бюджету. Зайняли третє місце в обласному конкурсі мікропроектів. Реалізували всі задуми. Йдеться, зокрема, про вуличне освітлення, систему відеонагляду, дитячі майданчики, ремонт доріг,  Народних домів. Ми замінили вікна та системи опалення в освітніх закладах, покращили благоустрій  населених пунктів, а також купили біохімічий аналізатор та стоматологічне крісло  для амбулаторії.

 

– З якими проблемами зіткнулись?

 

У сільських радах не було проектно-кошторисних документацій. А без них неможливо збудувати дороги, освітлити вулиці, перекрити дах у школі тощо. Знову все розпочинаємо з рішення сесії, затвердження та виготовлення проекту. А на це йде чимало часу. На один проект ми витрачаємо майже півроку.

 

За яким принципом формували команду?

 

Принцип, напевно, доволі простий. Нікого не хотілося б образити, але хочеться творити команду з молодих людей, енергійних, амбітних, досвідчених. Найголовніше в нашій роботі – це бажання працювати і бути фанатом своєї справи. У кого є бажання, той навчиться, навіть якщо він чогось не знає чи не вміє.

 

 

Що запланували на 2019-й рік?

 

Ми виготовили проектно-кошторисну документацію на побудову садочка в селі Підберізці. Це буде масштабний об’єкт, будівництво розпочнеться вже навесні. Також Підберізці включені в державну програму будівництва стадіону зі штучним покриттям. В державну програму включено і будівництво амбулаторії в селі Миклашів вартістю 10 мільйонів гривень. Думаю, ми відкриємо її вже в літку.

Зміниться і стратегія управління радою. Ми чіткіше розпишемо кожному працівнику його обов’язки, удосконалимось і вийдемо на правильний лад.

 

–          Як мешканці ставлять до об’єднання, чи цікавляться господаркою?

 

Буває по-різному. Хтось цікавиться, хтось досі не знає, що таке ОТГ. Якими б не були зміни, для людей вони даються важко. Хоча вже минув рік і я можу сказати, що люди почали звикати, що ми одна громада і в нас спільна господарка. Одні хочуть долучитися до спільної роботи, допомогти, але є й такі, що лише негатив вишукують. Я завжди наголошую, що неможливо зробити все ідеально і зразу.

 

  • 0
  • 1503
Схожі інтерв'ю