Більшість шкіл Самбірської громади розпочали навчання попри значні порушення пожежної безпеки | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
19 Лютого, 20:00
logo-black

Більшість шкіл Самбірської громади розпочали навчання попри значні порушення пожежної безпеки

Учні щонайменше половини шкіл Самбірської громади навчаються у приміщеннях, які не відповідають нормам пожежної безпеки, а, отже, щодня перебувають у небезпеці. Про це свідчать дані, які отримала LMN.

Ще напередодні цього навчального року у 10 з 12 шкіл Самбірської громади фахівці держслужби з надзвичайних ситуацій знайшли значні порушення пожежної безпеки. Вони входили до складу комісії, яка перевіряла стан шкіл перед початком навчального 2023-2024 року. Проте саме пожежники не підписали акти, а тому не дозволили почати навчальний рік десяти школам Самбірської громади. Про це LMN стало відомо від служби ДСНС у Львівській області.

Попри це школи з 1 вересня запрацювали і до кінця 2023 року у половині з них частково усунули виявлені пожежниками порушення, однак решта залишаються як є – з масою недоопрацювань щодо безпеки дітей.

Серед виявлених представниками ДСНС порушень — відсутність пожежної сигналізації, зовнішнього протипожежного водопостачання для гасіння пожежі та низка інших. Нагадаємо, 8 вересня 2023 року в одній із шкіл, що підпорядковується міській раді міста Самбора, а саме в Гімназії № 9 стався вибух.

Повертаючись до роботи комісії перед навчальним роком, після обстеження шкіл її члени підписують акти прийому готовності до нового навчального року по кожному закладу окремо.

LMN звернулась з запитом до відділу освіти Самбірської міськради з проханням надати ці акти для ознайомлення. У документах виявилось, що представника ДСНС вони вказали лише у 2 з 12 актів  — в Гімназії №1 та Ліцеї Чайковського, але і їх пожежники не підписали через порушення. Проте за інформацією від ГУ ДСНС Львівщини, їхній представник оглядав усі 12 шкіл. Тож тут виникає логічне питання: чому зникли фахівці ДСНС з актів готовності шкіл?

«Представником Самбірського районного управління Головного управління ДСНС України у Львівській області, у складі вищезазначеної комісії проведено обстеження закладів освіти підпорядкованих відділу освіти виконавчого комітету Самбірської міської ради. За результатом проведених обстежень проінформовано письмово Самбірську міську раду Львівської області про порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, які були виявлені під час проведених обстежень», — повідомили пожежники.

За результатами перевірки, представники ДСНС зазначили, що вимогам пожежної безпеки відповідають лише два заклади — Самбірська початкова школа та середня школа №1. В інших же закладах спеціалісти виявили ряд порушень, про які повідомили Самбірську міську раду. Відділ освіти мав виправити порушення та поінформувати про це ДСНС. Проте станом на кінець 2023 так цього не зробив.

«По завершенню проведення комісійних обстежень закладів освіти підпорядкованих відділу освіти виконавчого комітету Самбірської міської ради, акти прийому готовності вищезазначених закладів освіти, представнику Самбірського районного управління Головного управління ДСНС України у Львівській області (як члену комісії) для підписання не надано», — сказали в ДСНС.

Серед виявлених у школах громади недоліків рятувальники назвали такі:

  • Приміщення не обладнано системами протипожежного захисту (автоматична пожежна сигналізація, система оповіщення про пожежу) відповідно до ДБН: В.2.5- 56:2014 » Системи протипожежного захисту».
  • Дерев’яні елементи горищних покриттів (крокви, лати) не оброблені засобами вогнезахисту, які забезпечують І групу вогнезахисної ефективності;
  • З’єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів здійснено не за допомогою опресування, зварювання, паяння або затискачів;
  • Будівлю навчального закладу, не забезпечено установкою від прямих попадань блискавки і вторинних її проявів, відповідно до вимог ДСТУ Б В.2.5-38:2008 “Інженерне обладнання будинків і споруд. Улаштування блискавко захисту будівель і споруд”.
  • Над дверима евакуаційних виходів не встановлено світлові покажчики «Вихід»;
  • Сходові клітки, коридори, проходи та інші шляхи евакуації школи не обладнані евакуаційним освітленням;
  • Будівлі школи не забезпечено зовнішнім протипожежним водопостачанням для цілей пожежогасіння.

На зауваження представників ДСНС у деяких школах таки зреагували і до кінця минулого року провели роботи з пожежної безпеки. Зокрема, сайт закупівель Prozorro свідчить, що з серпня по грудень 2023 року відділ освіти Самбірської міськради виділив кошти на вогнезахисну обробку дерев’яних конструкцій даху Гімназії № 3, Стрілковицькій гімназії та Ліцею «Лідер».

Також для проведення капітального ремонту пожежної сигналізації та блискавкозахисту виділялись кошти для ліцею «Престиж» та ліцею Чайковського. Також були виділені кошти для на навчання пожежної безпеки та закуплено вогнебіозахисну речовину “Рубіж”.

Натомість в інших школах жодних робіт з покращення протипожежної безпеки не проводилось.

User Image
Олена Лещенко
  • 0
  • 347
Схожі публікації