Громада перемогла: на Жовківщині наразі не будуватимуть сміттєпереробного заводу (ВІДЕО) – Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
27 Червня, 20:18

Громада перемогла: на Жовківщині наразі не будуватимуть сміттєпереробного заводу (ВІДЕО)

Учора, 26 червня, відбулась чергова сесія Добросинсько-Магерівської сільської ради, на якій заслухали понад 200 питань з порядку денного. Серед важливих для громади та ЗМІ – будівництво сміттєпереробного заводу в масштабах понад 45 ГА на території ТГ.

Депутати голосували за/проти затвердження генерального плану сіл Бір-Кунинський і Кунин, а також детального плану території для будівництва сучасного комплексу з переробки та утилізації твердих побутових відходів у природоохоронній зоні на межі с. Бір-Кунинський.

Нагадаємо, LMN вже неодноразово писала про громадські слухання, на яких люди виступали категорично проти цього будівництва. Аргументи громади прості:

  • Будівництво заводу планують на території природного заповідника «Розточчя»;
  • Від 100% усього сміття – 35% просто захоронятимуть;
  • Територія заповідної зони – болотяна, тому є загроза, що все сміття піде під землю та отруїть підземні води.

Як і на попередні збори, на цю сесію також запросили представників правоохоронних органів. Зокрема тут було декілька автобусів спецпризначенців та поліцейські, яких покликала громада.

Журналістів запускали за перепустками, а мешканців — за паспортами. Проте зайшли не всі. Зокрема, голова ініціативної групи Олександра Кордоба очікувала завершення сесії за дверима, адже працівникам сільради її паспорт в «Дії» не підійшов.

На сесії перед голосуванням попросив виступити Олег Вольський, очільник сусідньої Жовківської громади, яка межує із територією під потенційним сміттєпереробним комплексом. Проте голова Добросинсько-Магерівської ТГ Микола Сало допустив його до слова лише після голосування депутатів.

«Я поважаю всіх присутніх у цьому залі та Вас пане голова. Але є моменти, де ми маємо хоча б радитись. Я за те, щоб Добросин розвивався, щоб територія отримувала надходження у вигляді податків. Завод так чи інакше має бути у Львівській області. У мене питання до самої процедури. Я щодня спілкуюся з мешканцями своєї громади, і ще не одна людина мені не сказала, що вона за. Я погоджуюсь з думкою громади. Цифра складувань сміття нас бентежить. Вважаю, треба провести комунікацію з мешканцями, і тоді ухвалювати рішення», – сказав Олег Вольський.

img_1156

Подібну думку висловив й очільник земельної комісії Добросинсько-Магерівської сільської ради, депутат Андрій Клуб.

Зрештою, рішення депутатів були такими: 10 виступили «за», 7 «проти» та 4 «утримались».

img_1153-2

«Рішення не прийнято, все призупинилося. Можливо будуть знову продовжені громадські слухання», – сказав Андрій Клуб.

Депутати, які проголосували проти по-різному пояснювали свою позицію. Наприклад, обранець Василь Сало сказав, що не варто конфліктувати з громадою.

«Я проти, вважаю, що так правильно. Якщо з однієї сторони проблема сміття, а з другої конфлікт з людьми, то я особисто проти. Не потрібно вступати в конфлікт з людьми», – пояснив він.

Натомість інший депутат, Віктор Марушко бачить велике майбутнє для такого заводу. Тому таке рішення його обурило:

«На сьогодні питання завершене. Голосування на сесії відбулися, результат запротокольований. Для нашої громади він негативний», – заявив він.

На сьогодні мешканці громади вважають, що битву вони виграли, але війну не перемогли. Проте результатами голосувань задоволені. Завдячують депутатам, які до них дослухалися.

«Громада Бору дуже вдячна депутатам, які проголосувалина підтримку громади та які утримались. Але ми розуміємо, що то не кінець. Проєкт дуже дорогоцінний для влади. Ця територія для них – долина скарбів. Ми не противники прогресу, як каже сільська рада, але такі масштаби залучати не потрібно. Адже для цього потрібно знищувати дерева. Я впевнена, що влада буде шукати інших шляхів для реалізації цього проєкту. Але ми теж не відступаємо. Тримаємо все на контролі», – сказала голова ініціативної групи, пані Олександра.

img_1155

Нагадаємо, на минулих громадських слуханнях голова Добросинсько-Магерівській громади пан Сало розпускав руки на молодого хлопця, мешканця ТГ, за те, що той, заважав йому «втекти» зі громадських слухань.

На цей раз голова теж пішов по-«англійські», тож решту питань порядку денного депутати розглядали без нього.

Олена Лещенко

 

  • 0
  • 3253
Схожі публікації