Суд у Львові заборонив партію ОПЗЖ | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Суд у Львові заборонив партію ОПЗЖ
20 Червня, 13:51

Суд у Львові заборонив партію ОПЗЖ

Сьогодні, 20 червня, Восьмий апеляційний адміністративний суд задовольнив позов Міністерства юстиції й заборонив політичну партію “Опозиційна платформа — за життя”. Про це повідомив аналітик Руху ЧЕСНО Олексій Роговик.

За його словами, розгляд справи по ОПЗЖ тривав 5-6 годин — найдовше з-поміж усіх інших справ щодо заборони партій. Перша частина засідання почалася ще минулого четверга, але тоді розглянути справу та прийняти рішення не встигли та оголосили перерву до понеділка. Також, це перша партія, яка захищається й бере участь у розгляді справи. Як повідомила представниця Мін’юсту, представник від ОПЗЖ брав участь у засіданні через відеоконференцію.

Аргументи сторін процесу не відомі, оскільки суд не допустив журналістів на до зали засідань. Доступними вони стануть лише після оприлюднення повного рішення суду. Формально всі засідання по забороні партій є відкритим, однак на більшість з них журналістів не допускають без пояснення причин або ж посилаються на карантинні обмеження.

Згідно з рішенням суду щодо партії ОПЗЖ, майно цієї політсили передадуть на користь держави. Це рішення можна оскаржити протягом 20 днів у Верховному Суді.

Додамо, ОПЗЖ — вже 11 партія, діяльність якої заборонено в судовому порядку. Разом з тим, це єдина парламентська партія із справді значним представництвом у місцевих радах.

Нагадаємо, нещодавно Восьмий апеляційний адміністративний суд заборонив діяльність таких партій як “Опозиційний блок”, “Наші” екснардепа Євгенія Мураєва, Соціалістична партія, «Партія Шарія» та ін.

Відео