COVID-19 у травні: 16 мешканців Львівщини не дожили до 65 років | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
COVID-19 у травні: 16 мешканців Львівщини не дожили до 65 років
31 Травня, 19:46
logo-black

COVID-19 у травні: 16 мешканців Львівщини не дожили до 65 років

За весь час пандемії на Львівщині померли 54 людей, в яких діагностували COVID-19. У травні нам стало відомо про 40 летальних випадків – не стало 23 чоловіки віком від 52 до 85 років та 17 жінок віком від 37 до 93 років. LMN розповість про 16 людей, які через коронавірус не змогли дожити до 65 років.

2 травня лікарі відділення кардіохірургії Львівської обласної лікарні дізналися, що їх 60-річний пацієнт, який помер 28 квітня, був інфікований коронавірусом.

«Пацієнт був переведений із лікарні швидкої допомоги до Львівської обласної лікарні, оскільки у нього була на розшаровуючи аневризму аорти. Він страждав на ішемічну хворобу серця. Лікарі боролися до останнього, але не змогли врятувати життя пацієнтові», – розповідають медики.

У його доньки також підтвердився коронавірус. Після цього пацієнта у 5 лікарів, що з ним контактували. Також зявилися симптоми захворювання. Одна з них – анестезіолог Ірина Федоришин – померла.

4 травня у Львівському обласному госпіталі ветеранів війн та репресованих імені Юрія Липи у Винниках помер 61-річний далекобійник зі села Липець Миколаївського району.

Медики розповідали, що чоловіка вночі привезли рідні у вкрай важкому стані.  У нього діагностували двобічну пневмонію, глибоку дихальну недостаність. Казали, що він тривалий час лікувався вдома самотужки. Приблизно через годину після госпіталізації він помер. 7 травня його діагноз підтвердився.

«16 квітня батько повернувся із чергового рейсу з Києва. Вдома йому стало зле – піднялася температура, боліло вухо. Ми спочатку думали, що це звичайна застуда. Але вже наступного дня поїхали на огляд у Миколаївську районну лікарню. Батько ще з дитинства мав проблеми із легенями, тож через пандемію коронавірусу вирішили не зволікати. Там йому зробили експрес-тест, він виявився негативний. Тата ретельно оглянули, зробили рентген і поставили діагноз «двостороннє запалення легень». Призначили необхідне лікування і відправили нас додому. Ми старанно виконували усі настанови лікарів, але татові ставало лише гірше. І вже 3 травня я відвіз його у Львівську інфекційну лікарню, а звідти спецбригада швидкої повезла його в госпіталь у Винники», – LMN розповідав син покійного.

На похорон односельця прийшло майже 20 людей, хоча родичі просили їх не приходити. Усі були в масках і дотримувалися дистанції. 14 медиків райлікарні, які контактували із цим пацієнтом, пішли на самоізоляцію.

Ввечері 7 травня в реанімації лікарні у Винниках помер 62-річинй мешканець Червонограда. До того його лікували у Червонградській міській лікарні. Позитивний результат, який підтвердив у нього коронавірусну інфекцію, отримали 3 травня. Вночі того ж дня пацієнта з загостренням лівобічної пневмонії госпіталізували до госпіталю, але через 4 днів він помер. Чоловік мав супутні захворювання: бронхіальну астму та хронічну легеневу патологію.

61-річного львів’янина 24 квітня госпіталізували у лікарню з гострим порушенням мозкового кровообігу. У нього стався інсульт. Крім цього, він мав серцеву патологію. 30 квітня у пацієнта проявилися ознаки ГРЗ. У хворого піднялася температура, йому провели рентген легень і виявили двобічну пневмонію. Експрес-тест на Covid-19 був від’ємний. Медики забрали матеріали для ПЛР-аналізу. Коронавірус підтвердили 8 травня, наступного дня чоловік помер.

13 травня в госпіталі у Винниках померла 59-річна мешканка Новояворівська. Коронавірус у неї діагностували 7 травня. За три дні до того жінку поклали у госпіталь з важкою двобічною пневмонією. Згодом її перевели до реанімаційного відділення та підключили до апарату ШВЛ. У померлої була гіпертонічна хвороба та проблеми із серцем.

Як стало відомо LMN з власних джерел, жінка працювала у Новояворівській районній лікарні ліфтером – перевозила пацієнтів. Однак ніхто з її колег не хворіє на COVID-19. Тому працівники лікарні схиляються до думки, що коронавірусом жінка заразилася не в стінах медзакладу. У померлої є чоловік та два сини, один з них військовий.

14 травня від корона вірусних ускладнень померла 48-річна Жанна Гарасим’як із села Великий Дорошів Жовківського району. Вона працювала молодшою медсестрою у 1-шій міській клінічній лікарні ім. Князя Лева на вул. Ужгородській у Львові. Ймовірно, недугу підхопила саме на роботі. У покійної залишилося двоє синів.

«Жанна, кажуть, до останнього ходила на роботу. Аж поки не відчула себе зле. Її поклали у лікарню, де вона працювала, зробили ПРЛ-тест, і він показав позитивний результат. Жанна проживала із 70-річними матір’ю і батьком та двома синами. Старшому – 26 років, молодшому – 18. Ні в кого більше недугу не підтвердили,», – розповів LMN сільський голова Великого Дорошева Василь Кирилюк.

Підтверджений діагноз на коронавірус жінка отримала 4 травня. Медики діагностували у хворої також двобічну пневмонію. Стан пацієнтки погіршувався, і за два дні її перевели з лікарні Князя Лева у 8-му міську лікарню. Хвора весь час була в реанімації. А останні три дні – на штучній вентиляції легень. Перебіг захворювання ускладнювали надмірна вага та цукровий діабет.

17 травня Львівська міська рада повідомила про смерть 29-того пацієнта від коронавірусу. Це 62-річний львів`янин, який помер в інфекційній лікарні ще 13 травня. Через 4 дні діагноз підтвердився посмертно. Серед супутніх захворювань у нього були ішемічна хвороба серця, кардіосклероз та гіпертонічна хвороба.

62-річна мешканка села Суходіл Перемишлянського району померла 10 травня у винниківському госпіталі ветеранів війни та репресованих імені Юрія Липи. Жінка також мала супутні хвороби – ішемічну хворобу серця та гіпертонічну хворобу. Позитивний результат лабораторного тесту надійшов 19 травня.

«Коли вона померла, ніхто й думки не припустив, що у неї коронавірус. Мала чоловіка, п’ятеро дітей, доглядала за 95-річним батьком – і усі здорові. Поховали жінку без жодних обмежувальних заходів. Люди зі села зійшлися на похорон – і після цього спалаху не було. Більше, як через тиждень, кажуть: у неї виявили коронавірус. Правда, нещодавно сестра покійної захворіла на легеневу недугу. Її госпіталізували в Центр легеневого здоров’я, але усі тести, що їй там робили, виявилися негативними», – розповідають LMN у Суходолі.

Наймолодшою пацієнткою з COVID-19, яка померла у травні на Львівщині, є 40-річна жінка з Бродів. Її не стало зранку 24 травня у госпіталі ветеранів війн та репресованих ім. Юрія Липи у Винниках.

Жінка перебувала у реанімації.  У неї була двобічна позагоспітальна пневмонія. Позитивний результат тесту на коронавірус вона отримала 12 травня. Наступного дня, 13 травня, її госпіталізували. У померлої були супутні захворювання – хронічна хвороба нирок, пухлина наднирника.

До 12 травня жінка лежала у Бродівській районній лікарні, де її готували до операції.

«Вона мала онкопатологію. Здала усі необхідні перед оперативним втручанням аналізи, в тому числі й ПЛР-тест на коронавірус, який зараз в списку обов’язкових. Аналіз виявився позитивним, хоча у неї не було жодних симптомів COVID-19. Відправили її на самоізоляцію. Вдома у неї почалися проблеми з тиском, тому її перевезли до Львова. Через 11 днів вона померла», – розповідає LMN заступник головного лікаря Бродівської райлікарні Ігор Матійчук.

Рідні покійної – чоловік та дві доньки підліткового віку – виявилися повністю здоровими. Вони відбули двотижневу самоізоляцію, але жодних симптомів захворювання у них не було. Також ніхто не захворів із жінок, які перебували з померлою в одній палаті. Медперсонал, що з нею контактував, теж не хворів, кажуть у лікарні.

Родичам дозволили прийти на похорон. Також на похованні були мер Бродів Анатолій Белей та керівник комунального підприємства «Броди» Юрій Кукулка.

Зранку 25 травня від ускладнення від коронавірусної інфекції – двобічної пневмонії – померла 64-річна анестезіолог Львівської обласної клінічної лікарні Ірина Федоришин. До інфекційної лікарні вона потрапила ще на початку травня. 6 травня у неї підтвердився діагноз COVID-19. Недугу переносила важко. Після погіршення стану Ірину Михайлівну перевели у реанімацію, згодом підключили до апарату ШВЛ.

«Коли Ірина Михайлівна тільки потрапила в інфекційну лікарню, вірила, що все буде добре. Згодом, коли її стан погіршувався, вона як медик розуміла, чим це може закінчитися. В останні дні у неї вже не було сил боротися. Ірина Михайлівна попросила сваху, аби вона вже сама опікувалася їх дітьми – сином пані Ірини Андрієм, невісткою Андріаною та трьома онуками, яких надзвичайно любила», – розповідає LMN сестра Севастіана Карвацька з комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я.

Колеги Ірини Федоришин з ЛОКЛ припускають, що вона інфікувалася в кінці квітня від пацієнта з важкою серцево-судинною патологією, який помер 28 квітня.

Ще одна мешканка села Великий Дорошів Жовківського району, якій було 53 роки,  померла 25 травня. Пацієнтка перебувала на лікуванні у відділенні реанімації Львівського обласного госпіталю ветеранів війн та репресованих імені Юрія Липи. Позитивний результат тесту, який підтвердив коронавірус, надійшов 23 травня. У пацієнтки були супутні захворювання – серцево-легенева недостатність, ішемічна хвороба серця, кардіосклероз, жировий гепатоз печінки.

Також 25 травня у Центрі легеневого здоров’я померли два пацієнти, у яких діагностували важку двобічну пневмонію. У 52-річного мешканця Дублян на Жовківщині  і 62-річного чоловіка з Кам’янка-Бузького району під час лікування підтвердили коронавірусну інфекцію. Обоє мали низку важких супутніх захворювань. 52-річного чоловіка госпіталізували до Центру 12 травня, а 62-річного – 22 травня. В обох захворювання протікало важко.

27 травня уночі в Сокальській районній лікарні померла 54-річна пацієнтка із Червонограда, у якої експрес-тест одразу підтвердив наявність коронавірусної інфекції. Як повідомив головний лікар цього медзакладу Роман Швед, жінка працювала на підприємстві «Калина». Її госпіталізували із пневмонією, яку побачили на рентгені. Наступного дня після смерті пацієнтки ПЛР-тест підтвердив діагноз.

«Калина» – це фабрика, де шиють жіночу білизну, купальники. Колектив там великий. Звідки взялася інфекція, сказати важко. Але там був спалах – 14 працівників інфікувалися. Трьох жінок поклали у районну лікарню. Світлана була наймолодшою з них, але недугу не змогла побороти. Чула, що вона не дожила один день до свого дня народження», – розповідає LMN мешканка Червонограда Надія.

Цього ж дня у Центрі легеневого здоров’я від коронавірусної інфекції не стало 57- річного пацієнта з Яворівського району. Чоловіка госпіталізували у лікарню 15 травня. Через десять дні він отримав позитивний результат тесту. У пацієнта не було супутніх хвороб.

Сьогодні, 31 травня, повідомили про смерть 37-річної жінки з Бродівщини, яка померла 27 травня. Наступного дня її родичі дізналися, що у неї був коронавірус.

Як розповів LMN заступник головного лікаря Бродівської райлікарні Ігор Матійчук, жінка готувалась до планової операції, перебувала у райлікарні. У неї взяли зразки на ПЛР-дослідження, хоча явних симптомів коронавірусу не було. Вона мала цироз.

У лікарні кажуть, кілька днів тому пацієнтка попросилась додому. Операція мала відбутись у Львові. Жінка вірила, що це може врятувати їй життя. Померла вдома.

Фото: ЗІК, Фейсбук

Відео